http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/dazzle.png?_t=1591455267

„Aktywne Sołectwo” na rowerach

Wyróżniony „Aktywne Sołectwo”  na rowerach

W ramach programu „Aktywne Sołectwo LGD 2017” w minioną niedzielę został zorganizowany rajd rowerowy szlakiem lasów strzyżewskich.


W samo południe 85 rowerzystów w pełnym przekroju wiekowym wyruszyło spod świetlicy wiejskiej w Strzyżewie Paczkowym. Trasa rajdu została ciekawie przygotowana. - Zobaczyliśmy wiele miejsc o dużych walorach przyrodniczych, które rzadko kto odwiedza. Mała przerwa na leśnej polanie po to aby uzupełnić płyny przed wyjazdem w drogę powrotną. Około godz.16.00 powróciliśmy do świetlicy w Strzyżewie Paczkowym – mówią uczestnicy rajdu.

Tutaj na uczestników Rajdu czekała niespodzianka. Został przeprowadzony pokaz pod hasłem „Z pierwszą pomocą na Ty” przez ratownika medycznego w formie praktycznych ćwiczeń resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

Uczestnicy poznali kolejne etapy udzielania pierwszej pomocy osobie, która w danym czasie i miejscu takiej pomocy potrzebuje. Po pokazie odbyło się wręczenie okolicznościowych upominków oraz rozdanie dyplomów dla wszystkich uczestników. Można było wypić kawę herbatę skosztować ciasto domowego wypieku czy zjeść kiełbasę z grilla.

W czasach w których tak wiele dyskutuje się na temat rozłamów i podziałów są miejsca, ludzie i chwile w których wszyscy stanowimy jedność potrafiąc się zintegrować spędzić aktywne popołudnie wypełnione przygodami, poznać piękno przyrody i spędzić chwile relaksu wśród przyjaciół.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.