http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

VI Rajd Pieszy im. Pawła Występskiego już wkrótce...

Wyróżniony VI Rajd Pieszy im. Pawła Występskiego już wkrótce...

Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” przymierza się do organizacji VI Rajdu Pieszego im. Pawła Występskiego, który odbędzie się w październiku lub listopadzie tego roku. Miejsce i dokładny termin przedsięwzięcia zostanie podany do końca września.


– Zgodnie ze złożoną w 2013 roku obietnicą, że co roku będziemy organizować Rajd Pieszy im. Pawła Występskiego, rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnej edycji rajdu. W tym roku, szósty rajd powiedzie nas po kolejnych ciekawych ścieżkach naszego regionu. Trasa zostanie zlokalizowana w jednej z gmin naszego powiatu i jak co roku będzie bogata w atrakcje – mówi Karol Soberski, prezes zarządu Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”.

Paweł Występski, zmarł 24 lutego 2013 roku w wieku 56 lat. Był miłośnikiem historii i turystyki, szczególnie kochał rajdy piesze (często po Bieszczadach Kłeckich), które osobiście przez wiele lat organizował. Był czynnie zaangażowany w promocję swojej „małej Ojczyzny” – gminy Kłecko. Paweł był niestrudzonym propagatorem krajoznawstwa, turystyki, rajdów i historii. Wielokrotnie samotnie przemierzał szlaki po których później oprowadzał miłośników turystyki. Był też wielkim miłośnikiem historii regionu.

Więcej informacji wkrótce.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.