http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zapraszamy na zwiedzanie pałacu w Czerniejewie! Już 23 listopada!

Wyróżniony Zapraszamy na zwiedzanie pałacu w Czerniejewie! Już 23 listopada!

Uwaga! Miłośnicy historii! Ze względu na duże zainteresowanie zwiedzaniem pałacu w Czerniejewie - z Karolem Soberskim w roli przewodnika - zapraszamy już dzisiaj na kolejne takie wydarzenie! Zapraszamy na zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie, tej pięknej i tajemniczej rezydencji, w sobotę, 23 listopada o godz. 15.00. Przewodnikiem po pałacu i parku, który zapozna nas z historią i architekturą tej pięknej rezydencji będzie K. Soberski, dziennikarz, eksplorator, pisarz i niezależny badacz lokalnej historii. UWAGA! Ilość miejsc ograniczona!


Karol Soberski, dziennikarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (www.fundacjahistoryczna.pl). Pomysłodawca i główny organizator Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci” odbywającego się w zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie. Autor kilku przewodników turystycznych oraz książek o skarbach i tajemnicach pogranicza Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Od 2012 r. w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego oraz po najciekawszych historycznie miejscach (świątynie, miasteczka, wsie, itp) w tym regionie.

Zwiedzanie pałacu w Czerniejewie
Jakie dzieła sztuki z pałacu w Czerniejewie zabrali Hermann Göring i Joseph Goebbels? Co się stało z biblioteką pałacową liczącą 50 tys. tomów? Gdzie znajdowała się „Grota Pompejańska”?Dokąd prowadziło tajne przejście do którego wchodziło się z sypialni hrabiny? Jaki film został nakręcony w 1989 r. w Bażantarni? Gdzie w pałacu znajdują się najstarsze polichromie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszymy podczas zwiedzania zespołu pałacowo-parkowego w Czerniejewie.

W sobotę, 23 listopada zapraszamy do poznawania z przewodnikiem pałacu w Czerniejewie. - Osoby chcące zobaczyć jeden z najpiękniejszych w Polsce zespołów pałacowo-parkowych w Czerniejewie, poznać historię tamtejszego pałacu, jego skarby i tajemnice, czy też wysłuchać niesamowitych historii związanych z tą rezydencją będą miały taką sposobność od godz. 15.00 – podkreśla Karol Soberski.

Program zwiedzania
W sobotę, 23 listopada zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zwiedzanie pałacu w Czerniejewie. Zbiórka o godz. 14.50 na placu przed Restauracją Wozownią. Następnie - po sprawdzeniu listy obecności - wyruszamy zwiedzać według następującego planu: Oficyna Wschodnia, Pałac, Podziemia, Powozownia, park (ze względu na wędrówkę po parku wskazane obuwie sportowe), a na koniec powrót do Restauracji Wozownia.

Po zakończeniu zwiedzania przejdziemy do restauracji w której każdy z uczestników będzie mógł zamówić (NA WŁASNY KOSZT) coś do picia lub do zjedzenia. Na koniec odbędzie się losowanie upominków wśród uczestników wyprawy.

Po oficjalnym zakończeniu zwiedzania będzie możliwość nabycia książek autorstwa Karola Soberskiego.

Warunki uczestnictwa
Warunkiem uczestnictwa w wyprawie jest potwierdzenie - do 21 listopada do godz. 15.00 – swojego udziału w wyprawie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (prosimy podać imię, nazwisko, miejscowość) oraz wpłacenie 30 złotych od osoby na konto: 75 2490 0005 0000 4004 4234 2941 z dopiskiem: „Zwiedzanie Czerniejewa”.

Ilość miejsc ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń!

Można też wpłacać pieniądze w gotówce bezpośrednio u organizatorów – w tym przypadku prosimy o kontakt telefoniczny: 515-980-504. Pieniądze przeznaczone są na kwestie organizacyjne. Zwiedzanie pałacu odbędzie się bez względu na pogodę.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 515-980-504.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.