http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rodzinna Niedziela w Muzeum – odtwórcy historii

Kolejna Rodzinna Niedziela w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zdominowana została przez odtwórstwo historyczne.


Pierwsza część spotkania odbyła się w związku z tym w przestrzeni wystawy „Uwaga Historia” – przypominającej polskie odtwórstwo historyczne okresu wczesnego średniowiecza. Koordynatorką akcji była Anna Lubczyńska z Działu Edukacji MPPP, natomiast prowadzącym był jeden z kuratorów wystawy Sławomir Uta.

Po spotkaniu na wystawie uczestnicy rodzinnie przeszli do sali edukacyjnej, gdzie odbyła się praktycznie rzecz biorąc specjalna lekcja historyczna, podczas której Sławomir Uta mówił między innymi o rodzajach kopii danych zabytków, o tym, że nie zawsze wierność oryginałowi jest jedynym kryterium jakości kopii.

W tej części, której bardziej przysłuchiwali się rodzice, znalazło się miejsce na podział grupy dziecięcej, na tych, którzy wola dotykać i poznawać odtwórstwa między innymi przymierzając i tych, którzy wola odtwórstwo rysować. W Rodzinnej Niedzieli wzięło wczoraj udział kilkadziesiąt osób. Kolejne spotkanie wkrótce.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.