http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Turystyka

Turystyka (474)

Wstąp w szeregi Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”!

Jeśli, podobnie jak my, kochasz lokalną historię i turystykę, jesteś zafascynowany dziejami regionu w którym mieszkasz, a także interesujesz się tym, co robimy zapraszamy w nasze szeregi! Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” zaprasza i zachęca wszystkich zainteresowanych do wstąpienia w poczet członków Fundacji!

Więcej

Helena Imbierowicz, Janina Kaczmarek, Jan Jenek - poszukujemy rodzin tych osób

Karol Soberski, autor książek „Skarb Dziedzica” i „Złoto Dziedzica” opowiadających historię życia i działalności Franciszka Saskowskiego, dziedzica Popowa Ignacewa i jego brata Antoniego Saskowskiego, właściciela majątku Wyrobki, rozpoczął pracę nad trzecia częścią historii braci. I w związku z tym zwraca się do naszych Czytelników z prośbą o kontakt osoby, które mają wiedzę na temat losów trzech osób, mocno związanych z braćmi Saskowskimi: Janiną Kaczmarek, Heleną Saskowską z domu Imbierowicz i Janem Jenkiem. O kontakt prosimy również rodziny tych osób.

Festiwal Historyczny: znamy tytuły wszystkich prelekcji!

Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” z Gniezna jest organizatorem I Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, który odbędzie się od 29 do 31 marca 2019 r. w Zespole Pałacowo-Parkowym w Czerniejewie. Dzisiaj przedstawiamy tematy, które poruszą prelegenci podczas marcowego Festiwalu! Ostatecznie będzie wygłoszonych 27 prelekcji.

Więcej

Festiwal Historyczny: zaprezentuje się 26 prelegentów z różnych stron Polski!

Znamy już wszystkie nazwiska prelegentów, którzy przybędą na I Festiwal Historyczny Tajemnice Trzech Stuleci do pałacu w Czerniejewie koło Gniezna. Festiwal odbędzie się od 29 do 31 marca 2019 r. Zostanie wygłoszonych 26 prelekcji. Wykłady będą się odbywały w dwóch salach: Sala Belkowa (19 prelekcji) i Sala Hrabiego (7 prelekcji – nie możemy wykluczyć, że ta ilość zwiększy się o jeden lub dwa wykłady). Poniżej publikujemy krótkie biogramy wszystkich prelegentów i tytuły ich wykładów.

Więcej

Festiwal Historyczny: dodatkowe wykłady!

Wydawało się, że mamy już zamkniętą listę prelegentów którzy zaprezentują się na I Festiwalu Historycznym Tajemnice Trzech Stuleci, który od 29 do 31 marca 2019 r. odbędzie się w zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie. Tymczasem okazało się, że właściciel pałacu udostępnił nam jeszcze jedną salę wykładową – Salę Hrabiego – gdzie zdecydowaliśmy się także zorganizować kilka dodatkowych wykładów!

Więcej

Festiwal Historyczny: umowa podpisana, sale wyznaczone!

Festiwal Historyczny Tajemnice Trzech Stuleci, który od 29 do 31 marca 2019 r. odbędzie się w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym w Czerniejewie, nabiera tempa! Dzisiaj została podpisana umowa między firmą zarządzającą pałacem a organizatorami Festiwalu, na rezerwację sal w pałacu w których odbywać się będą wykłady, warsztaty, mini-targi książki, koncert i zajęcia dla dzieci! Dzisiaj spotkaliśmy się również z Tadeuszem Szymankiem, burmistrzem miasta i gminy Czerniejewo.

Więcej

„Zapomniane lokalne historie”

Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” realizuje projekt „Zapomniane lokalne historie”, czyli spotkania na tematy związane z lokalną historią, ze szczególnym nastawieniem na zapomniane dzisiaj miejsca, ludzie i wydarzenia. Uczestników spotkania zabieramy w fascynującą podróż do dziejów naszego regionu związanych z XIX w. i I połową XX w., prezentując opowieści o skarbach, tajemnicach, zbrodniach które rozgrywały się na pograniczu Wielkopolski, Kujaw i Pałuk. Spotkanie może odbyć się w formie wykładu, rozmowy lub spotkania autorskiego. Instytucje kultury, szkoły, biblioteki oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

Więcej

Subskrybuj to źródło RSS