http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kiszkowskie siatkarskie granie z okazji Dnia Niepodległości

  • Napisane przez Mariusz Czosnowski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Kiszkowskie siatkarskie granie z okazji Dnia Niepodległości

Gmina Kiszkowo i UKS „Spartakus” byli organizatorami Kiszkowskiego Turnieju Niepodległościowego w Piłkę Siatkową Kobiet. W zawodach wzięło udział pięć drużyn.


Oficjalnego rozpoczęciu turnieju dokonał Tadeusz Bąkowski, wójt gminy Kiszkowo. Następnie rozpoczęły się mecze w systemie „każdy z każdym”. Na wysoki poziom rozgrywek wskazuje fakt, że do ostatniej kolejki meczów nie było wiadomo, które z drużyn zajmą miejsca na podium. O końcowej klasyfikacji zdecydowały nie wygrane mecze, a turniejowe niuanse, czyli sety i małe punkty wywalczone przez zespoły w trakcie spotkań.

Ostateczne wyniki wyglądają następująco:
I. BIAŁE Orły (Aleksandra Majchrzak, Joanna Błachowiak, Joanna Szewczyk, Klaudia Kluczyńska, Klaudia Koszuta, Zuzanna Tomkowiak)

II. Muzy Apolla (Karolina Masłowska, Karolina Chełmowska, Julia Trzosek, Wiktoria Sprenger, Paula Kluczyńska, Alicja Otuszewska, Monika Święciochowska)

III. XYZ (Marta Sawicka, Anna Różak, Wiktoria Dudzińska, Martyna Masłowska, Wiktoria Hopcia, Katarzyna Czosnowska)

IV. HEROSKI (Marika Okoniewska, Karolina Tulisz, Weronika Dudzińska, Diana Marciniak, Iwona Stachowska, Patrycja Marciniak)

V. Juniorki (Dagmara Kamińska, Hanna Dudzińska, Lilianna Brzozowska, Ewa Kałat, Wiktoria Kałat, Amelia Majchrzak, Natalia Menz, Zofia Chełmowska, Karolina Stróżyk))

Wszystkie siatkarki uczestniczące w turnieju zostały uhonorowane okolicznościowymi medalami, których wręczenia dokonali Tadeusz Bąkowski – wójt gminy Kiszkowo i Krzysztof Zarębski – sołtys wsi Kiszkowo. Nie zabrakło też słodkości dla każdej z drużyn. Podziękowania otrzymali również sędziowie zawodów – Adam i Paweł Sawiccy, którzy przez cały turniej czuwali nad właściwym przebiegiem meczy.

Kiszkowskie siatkarskie uczczenie Dnia Niepodległości było bardzo udane. Wszystkim zawodniczkom biorącym udział w turnieju pomimo zmęczenia dopisywał dobry humor i udzielała się świąteczna atmosfera, która po niedługim czasie przeniosła się do budynku sąsiadującego z halą gimnazjum.

 Na terenie gminy Kiszkowo nie ma drużyny grającej w siatkarskich rozgrywkach ligowych, na co wskazywałby poziom sportowy turnieju. Młodzież garnie się do gry w siatkówkę i jest ona bardzo popularna wśród młodszych i starszych mieszkańców gminy. Dlatego już planowane są następne rozgrywki (tym razem męskie), także nie był to na pewno ostatni siatkarski turniej w tym roku… Do zobaczenia pod siatką!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.