http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Trzecie miejsce Tytana Gniezno

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Trzecie miejsce Tytana Gniezno

W drugim turnieju Mistrzostw Wielkopolski w rugby siedmioosobowym, zawodnicy GKR Tytan Hopes Gniezno zajęli trzecie miejsce.


Drugi raz w historii gnieźnieńscy kibice mogli oglądać najmłodszych adeptów rugby na stadionie przy Strumykowej. Tym razem w nowej bardzo udanej formule Mistrzostw Wielkopolski Rugby 7 zorganizowanej przez Wielkopolski Okręgowy Związek Rugby. W gnieźnieńskim turnieju wzięły udział cztery zespoły z Kalisza, Jarocina, Poznania oraz z Gniezna, a rozgrywki toczyły się w kategorii Młodzika oraz Kadeta.  

Kadeci Tytan Hopes zaprezentowali się o klasę lepiej względem turniejów w Warszawie oraz Kaliszu. To pozwoliło na wygranie pierwszego w historii klubu meczu w rywalizacji Mistrzostw Wielkopolski nad Spartą Jarocin 17:12 i wywalczenie brązowego medalu. Olbrzymi wkład w to zwycięstwo miał Oliwier Czajkowski, który zdobył w tym meczu dwa przyłożenia i został wybrany najlepszym zawodnikiem gnieźnieńskiego Tytana w turnieju.

Warte podkreślenia jest wystawienie przez Tytana drużyn zarówno Kadeta jak i Młodzika (przy współpracy z drużyną Sparty Jarocin). Jest to niewątpliwie duży sukces młodej drużyna z Gniezna i pokazuje, że stale trwająca praca nad rozbudową strukturalną klubu przynosi efekty. Nieustannie trwające nabory dzieci i młodzieży w każdym roczniku pozwalają przyciągać coraz to nowych adeptów rugby w Grodzie Lecha. Mimo niekorzystnego bilansu młodzików w meczach z Husarią Kalisz na wyróżnienie zasługuje Hubert Sobkowiak, który bardzo dobrze sobie radził w rywalizacji ze starszymi kolegami oraz który wraz z Frankiem Desirem z rocznika 2007 byli najmłodszymi na turnieju.

Skład GKR Tytan Hopes: Dominik Szczepański, Marcel Komorowski – młodzik, Paweł Czyżyk, Filip Gąsiorowski, Dawid Wojniusz, Oliwier Czajkowski, Kacper Gapiński, Kacper Antoszak,Alan Andrzejewicz,    Aleksander Dopierała, Jakub Wojtaszek – młodzik, Dawid Rotnicki, Joachim Nawrot, Franek Desir - młodzik/żak,Huber Sobkowiak - młodzik/żak.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.