Tytan czwarty w Kaliszu

• Napisane przez Maciej Maciejewski / Tytan

GKR Tytan Hopes w pierwszym turnieju Mistrzostw Wielkopolski zajął czwarte miejsce. Zawody rozegrane zostały w Kaliszu.

Coraz więcej szlifów zdobywają młodzi gnieźnieńscy Tytani. Tym razem z inicjatywy Wielkopolskiego Okręgowego Związku Rugby kadeci i młodzicy GKR Tytan Hopes wzięli udział w pierwszym turnieju Mistrzostw Wielkopolski Rugby 7 w Kaliszu. Choć w turnieju brały udział wszystkie wielkopolskie drużyny nie udało się jeszcze gnieźnianom wygrać meczu. Jednak  pojedynki w przeciwieństwie do turnieju Mistrzostw Polski w Warszawie były bardziej zacięte.

W meczu przeciwko Sparcie Jarocin udało się nawet prowadzić 5:0 po pierwszym w swojej przygodzie z rugby przyłożeniu Kacpra Antoszaka. Zdobyte doświadczenie z pewnością zaprocentuje w ważniejszych turniejach na wiosnę, gdzie dołączą do zespołu nieobecni  zawodnicy - Maurycy Fik oraz Piotr Chełek.

Wszystkich chętnych do gry w rugby, trenerzy Tytanu zapraszają do klubu.  Zajęcia prowadzone są już od roczników 2010 i starszych, a jesienią 2018 bardzo mile widziane są roczniki 2005/6 gdyż chcemy wystartować w kategorii młodzik.
Najbliższą okazją do zobaczenia naszych najmłodszych rugbistów z Grodu Lecha nadarzy się już w niedzielę 4 listopada.  Gniezno będzie gospodarzem II Turnieju Mistrzostw Wielkopolski Rugby 7.