http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kijkowe Trzemeszno na Mistrzostwach Polski i Europy

  • Napisane przez Marzena Stankowska
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Kijkowe Trzemeszno na Mistrzostwach Polski i Europy

Dwunastoosobowa reprezentacja Kijkowego Trzemeszna wyruszyła do Barlinka – Europejskiej Stolicy Nordic Walking. Trzemesznianie wzięli tam udział w kolejnych zawodach a były to VI Mistrzostwa Polski na 5 i 10 km oraz II Mistrzostwa Europy na 5 km. Ranga i prestiż imprezy przyciągnęły rzeszę znanych i utytułowanych entuzjastów chodzenia z kijami z całej Polski i nie tylko. Nasi zawodnicy wyraźnie zaznaczyli swoją obecność na mistrzostwach i dzięki uzyskanym wynikom potwierdzili swoją wysoką pozycję w światku kijkarzy.


Z pięcioma kilometrami, które jednocześnie były eliminacjami do Mistrzostw Europy, zmierzyło się pięć trzemesznianek. Najlepiej wypadła Małgorzata Szczudlik, która stanęła na drugim stopniu podium w kategorii wiekowej K 30. W tej samej kategorii trzecia była Kamila Kolberg. Okazały puchar za zwycięstwo w kategorii K 40 trafił do rąk Agnieszki Kędzierskiej. Niesamowitą niespodziankę sprawiły młode adeptki nordic walking – Aleksandra Olejniczak i Wiktoria Rożek. Był to dla nich debiut na tego typu imprezie, który okazał się bardzo udany. Ola zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej a Wiktorii niewiele brakowało do uzyskania trzeciej lokaty. Ich ogromne chęci i pracowitość dobrze wróżą na przyszłość.

Na dwukrotnie dłuższą trasę zdecydowali się pozostali zawodnicy Kijkowego Trzemeszna. Kolejny udany start zanotowała na swoim koncie Angelika Płachcińska. Świetny czas, w jakim przeszła 10 km, dał jej drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet. Drugie miejsce w kategorii M 50 wywalczył Grzegorz Mądry. Udanie na tym dystansie zadebiutowały – Iwona Łaniecka von Gierschewski i Magdalena Sosnowska. Równie dobrze poszło Marzenie Stankowskiej, Iwonie Wiśniewskiej i Arkadiuszowi Kędzierskiemu.

W ramach imprezy odbył się także bieg „Barlinecka 10”, w którym udział wziął Arkadiusz Kędzierski. Następnie dokonano dekoracji najlepszych zawodników Mistrzostw Polski a po sporej przerwie nastąpiły starty w Mistrzostwach Europy. Zgodnie z regulaminem do udziału kwalifikowało się 20 najlepszych kobiet i 20 najlepszych mężczyzn z wspomnianego marszu na 5 km. Ostatecznie na tartanową bieżnię stadionu wyruszyło po 16 zawodniczek i zawodników. W tym zacnym gronie znalazły się – Małgorzata Szczudlik, Agnieszka Kędzierska i Kamila Kolberg. Zaciętej rywalizacji towarzyszyły prawdziwe sportowe emocje i masa kibiców. Dzięki uzyskanym rezultatom trzemesznianki znalazły się w najlepszej dziesiątce, co bez wątpienia należy uznać za ogromny sukces.

PEŁNE WYNIKI - https://elektronicznezapisy.pl/event/2331/results.html

Trasa Mistrzostw Polski wiodła jednym z siedmiu słynnych szlaków barlineckich lasów, które jako pierwsze w Polsce zaistniały na nordicowej mapie. Imprezę uświetniały dodatkowe atrakcje przygotowane z okazji 740 – lecia miasta. Zawody w Barlinku były jednym z etapów Korony Polski. Gościem specjalnym była Sofia Ennaoui – finalistka igrzysk olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro w biegu na 1500 m oraz srebrna medalistka Mistrzostw Europy w Berlinie 2018 na tym dystansie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.