http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/dazzle.png?_t=1591455267

Zimny prysznic na inaugurację

  • Napisane przez (Inf. prasowa)
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Fot. archiwum Fot. archiwum

Nie tak miało wyglądać pierwsze ligowe spotkanie z udziałem zawodniczek MKS PR URBIS Gniezno. Szczypiornistki z Grodu Lecha doznały bolesnej, wyjazdowej porażki z MTS Kwidzyn 19:31.


Chyba nawet najwięksi pesymiści nie przypuszczali, że inauguracja tegorocznych zakończy się takim rezultatem. Do zespołu powróciły Ewa Nowicka i Monika Łęgowska, a nową zawodniczką MKS PR URBIS została Jagoda Linkowska, posiadająca doświadczenie z gry w Superlidze. Nawet brak Marty Wojtkowiak i Kasi Nowak, które opuściły szeregi zespołu w letniej przerwie nie pozwalały przypuszczać, że mecz w Kwidzynie aż do tego stopnia pójdzie nie pomyśli MKS-u.

Zaczęło się niewinnie. W pierwszych akcjach spotkania zawodniczki z Gniezna dwukrotnie wychodziły, jednak każde ich trafienie spotykało się z odpowiedzią miejscowych, które szybko niwelowały straty, a następnie same przejęły inicjatywę w meczu. Podopieczne R. Popka i R. Solarka przez dłuższy czas nie pozwalały MTS-owi na zbudowanie znacznej przewagi, utrzymując stratę na poziomie dwóch - trzech bramek, co na tym etapie pojedynku było stratą absolutnie do odrobienia. Kryzys nastąpił w 24. minucie, kiedy to zdobycz bramkowa gnieźnianek zatrzymała się na ośmiu trafieniach. W tym samym czasie nie próżnował zespół z Kwidzyna, który schodził na przerwę z sześciobramkową zaliczką (14:8).

Druga część meczu, choć z początku wyrównana, nie zmieniła oblicza spotkania. Decydujący okazał się okres między 48., a 54. minutą. Kwidzynianki po raz kolejny znacząco powiększyły prowadzenie, co ostatecznie przesądziło o losach pojedynku. Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników widniał rezultat 31:19.

Po tak wysokiej porażce trudno szukać pozytywów. Z pewnością cieszy postawa J. Linkowskiej, która błyskawicznie zaaklimatyzowała się w nowym zespole i z miejsca okazała się najskuteczniejszą zawodniczką drużyny. Jednak bez wyraźnego wsparcia koleżanek z zespołu nawet świetnie grająca Linkowska może okazać się niewystarczająca do tego, aby powtórzyć świetny wynik z poprzedniego sezonu.

Okazja do zrehabilitowania się za tę porażkę nadarzy się już w najbliższą niedzielę. 23 września, o godz. 17:00 MKS PR URBIS Gniezno zmierzy się z SPR Sambor Tczew. Spotkanie odbędzie się w nowej hali widowiskowo - sportowej, przy ulicy Sportowej 3. Już teraz gorąco zapraszamy wszystkich kibiców.     

I liga piłki ręcznej kobiet - grupa A; 1. kolejka
MTS Kwidzyn - MKS PR URBIS Gniezno 31:19 (14:8)

MKS PR URBIS: L. Kobyłecka, K. Olejniczak - E. Nowicka (4), N. Niedzielska, A. Siwka (1), J. Sawicka (4), M. Giszczyńska, K. Ochocka, K. Chojnacka (1), M. Dolacińska (1), M. Bigoszewska-Jackowiak, M. Rachela, O. Pudelewicz, M. Walkowska (2), J. Linkowska (6), M. Łęgowska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.