http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jakub Szalaty mistrzem Wielkopolski w tenisie ziemnym!

Wyróżniony Jakub Szalaty mistrzem Wielkopolski w tenisie ziemnym!

Na kortach Pobiedziskiego Klubu tenisowego odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Seniorów w tenisie. Coroczna impreza zaliczana do cyklu Polskiego Związku Tenisowego zgromadziła 18 uczestników, kobiet i mężczyzn. Podwójny sukces odniósł gnieźnian Kuba Szalaty!


W grze pojedynczej rozgrywki prowadzone były w grupach każdy z każdym. Po dwóch dniach intensywnych meczów gnieźnianin, Kuba Szalaty zakończył zmagania w grze pojedynczej na 3 miejscu stając się brązowym medalistą a co za tym idzie trzecim seniorem w Wielkopolsce.

Po grach pojedynczych nastąpiły zmagania w grze podwójnej tzw. deblu. Tutaj gnieźnianin w parze z Kacprem Góreckim zawodnikiem Pobiedziskiego Klubu Tenisowego okazali się bezkonkurencyjni. W półfinale tracąc trzy gemy (wynik 6:2, 6:1) a w samym finale zaledwie dwa (wynik 6:2, 6:0).

Warto dodać, że Kuba od 4 lat nie posiada już licencji zawodniczej a licencje instruktorską. Co za tym idzie nie trenuję już jako zawodnik, nie gra w oficjalnych turniejach a przekazuje swoją wiedzę  i  umiejętności młodym adeptom tenisa, dlatego osiągnięty sukces cieszy podwójnie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na drodze sportowej jak i trenerskiej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.