http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kolejne sukcesy zawodniczek „Kijkowego Trzemeszna”

  • Napisane przez Marzena Stankowska
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Kolejne sukcesy zawodniczek „Kijkowego Trzemeszna”

W sobotę, 4 sierpnia w Osielsku a dokładnie w Żołędowie odbyły się zawody rangi Mistrzostw Polski Nordic Walking. Impreza ta była jednocześnie kolejnym etapem Pucharu Polski Nordic Walking oraz Pucharu Europy Nordic Walking. Rywalizację przeprowadzono na dystansach – 5, 10 i 21 km. Ale nie były to jedyne starty z sukcesami zawodniczek „Kijkowego Trzemeszna”. Dobre wyniki zawodniczki z Grodu Kilińskiego odnotowały również w Gąsawie i Ustrzykach Dolnych!


Osielsk
Z pięciokilometrową trasą postanowiły zmierzyć się dwie reprezentantki „Kijkowego Trzemeszna” i zrobiły to w świetnym stylu. Kamila Kolberg z czasem 34,32 min. zajęła trzecie miejsce w kategorii K 30. Na drugim stopniu podium w swojej kategorii wiekowej stanęła Agnieszka Kędzierska (34,49 min.). Każda z nich wróciła do domu z dwoma medalami i dwoma pucharami. Zawody ukończyło 423 zawodników, w tym 227 kobiet.
Płaska i miękka nawierzchnia trasy pozwoliła na osiągnięcie dobrych rezultatów. Sprzymierzeńcem kijkarzy niestety nie była z pewnością upalna pogoda. Tym bardziej wszystkim należą się wyrazy uznania.

Organizatorem tego sportowego wydarzenia była Polska Federacja Nordic Walking oraz Gmina Osielsko.

Gąsawa
W tym samym dniu, w godzinach popołudniowych, odbyła się dziesiąta edycja Biegów Gąsawskich im. Gustawa Mądroszyka (znany i ceniony lekarz – Gąsawski Judym). W ramach imprezy przeprowadzono rywalizację biegaczy na dystansie 10 km, zawody nordic walking na odcinku 5 km oraz bieg dla dzieci i młodzieży o długości 3 km.

W marszu z kijkami udział wzięła także reprezentacja „Kijkowego Trzemeszna”. Start w zawodach zakończył się sukcesami zawodniczek z grodu Kilińskiego. W klasyfikacji generalnej najwyżej uplasowała się Angelika Płachcińska (VI m – ce). Pokonała ona dystans w czasie 34,21 min., co pozwoliło jej zająć pierwsze miejsce w kategorii kobiet. Wśród pań drugą lokatę wywalczyła Kamila Kolberg, która przemierzyła trasę w 34,48 min. Najniższy stopień podium należał do Agnieszki Kędzierskiej. Uzyskany przez nią rezultat to 35,41 min.

W zawodach nordic walking wystartowało 67 osób, w tym 53 kobiety. Start i meta usytuowane były na Stadionie Gminnym przy ul. Sportowej. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Sympatyków Gąsawy, OSP Gąsawa oraz Rada Sołecka Gąsawa przy wsparciu Urzędu Gminy Gąsawa i Starostwa Powiatowego Żnin.

Ustrzyki Dolne
Natomiast w sobotę, 28 lipca Małgorzata Szczudlik reprezentowała „Kijkowe Trzemeszno” podczas IV Międzynarodowych Mistrzostw Bieszczad Nordic Walking w Ustrzykach Dolnych. Do pokonania była wymagająca trasa o długości 7 km. Małgosia przemierzyła dystans w czasie 1:01:21. W klasyfikacji generalnej zajęła XVI miejsce, wśród kobiet była szósta a w swojej kategorii wiekowej druga. W zawodach uczestniczyło 33 zawodników, w tym 19 kobiet.

Organizatorami rywalizacji byli: Bieszczadzki Klub Nordic Walking, Bieszczadzkie Centrum Turystyki i Promocji w Ustrzykach Dolnych oraz Hotelik Strwiąż Ustrzyki Dolne, Ustrzycki Dom Kultury i Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.