http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/dazzle.png?_t=1591455267

„Tytan” po sezonie

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony „Tytan” po sezonie

Dzisiaj obyła się konferencja prasowa podsumowującą zakończony dwa tygodnie temu sezon rugby 7. Gnieźnieńscy Tytani zakończyli sezon w Mistrzostwach Polskich Rugby 7 na czwartym miejscu oraz wywalczyli brązowy medal Pucharu Polski Rugby 7.


W Dobrym Browarze zorganizowana została konferencja prasowa GRK Tytan Gniezno. Udział w niej wzięli trener i zawodnik Robert Bosiacki, prezes GRK Jaromir Dziel oraz zawodnicy reprezentujący różne pokolenia rugbistów: Aleksander Przybylski, Dominik Szczepański i reprezentant Polski Patryk Popek. Wszyscy, zarówno prezes jak i trener stwierdzili, że tegoroczne  wyniki cieszą szczególnie ze względu na świadomą rezygnację z kontraktowania zawodników zagranicznych oraz ekstraligowych. Środki które z tych kontraktów zostały przeznaczone na rozwój grup młodzieżowych. Ta decyzja ta zaczyna przynosić pierwsze efekty. Póki co rośnie liczba zawodników pojawiających się na treningach dla dzieci i młodzieży, ale wierzymy, że wyniki pojawią się z czasem.

Ten sezon uświadomił też już kilkukrotnie, że bez kolejnych roczników rugbistów nie będzie klub w stanie zdobywać najwyższych laurów w tym już sporcie olimpijskim. Największe tegoroczne osiągnięcia to gra w finale Mistrzostw Polski Rugby 7 w Poznaniu. Tam Tytani zagrali tylko zawodnikami na co dzień trenującymi i grającymi w Gnieźnie. Ostatecznie jednak okazało się, że zabrakło zgrania, ogrania i sportowej złości boiskowej. Gnieźnianie przegrali mecze z drużynami znacznie bardziej ogranymi, rywalizującymi także w rozgrywkach rugby „15”.

W finale Pucharu Polski Rugby 7 planem był srebrny medal. Zabrakło większego skupienia w meczu grupowym z Rugby Białystok, gospodarzami, którzy – w przeciwieństwie do gnieźnian – nie musieli tego dnia wyruszać w ponad kilkugodzinną podróż. Ostatecznie  jednak w meczu o brąz Tytani postawili przysłowiową  „kropkę nad i”. Finał w Białymstoku potwierdził słuszność współpracy z liderem I Ligi Rugby XV – Spartą Jarocin. W tym sezonie w terminach niepokrywających się z meczami „piętnastkowymi” koledzy z Jarocina wzmacniali zespół z Pierwszej Stolicy Polski  Obecnie jak poinformował palowane jest przedłużenie kooperacji na kolejne miesiące.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.