http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Andrzej Chudy i Marek Piechociński najlepiej licytowali, wistowali, rozgrywali

Wyróżniony Andrzej Chudy i Marek Piechociński najlepiej licytowali, wistowali, rozgrywali

W poniedziałkowym turnieju brydżowym rozegranym 16 lipca, każda z 10 startujących par reprezentujących sekcje brydża sportowego Poznania, Rogowa, Trzemeszna, Wrześni i Gniezna rozegrała w restauracji Leo Libra,  27 wygenerowanych przed turniejem z systemy Bridge Spider (Pajączek) rozdań.


Turniej rozgrywany był na zapis maksymalny, gdzie taktyka polega na wylicytowaniu i wygraniu gier kończących i premiowych oraz braniu maksymalnej ilości lew na zapowiedziany kontrakt. Ważnym czynnikiem w grze na maksy jest także skuteczna obrona zarówno gier częściowych jak i kończących. Jak zwykle i tym razem emocji przy stolikach było wiele, gdyż rozdania były ciekawe i wymagały odważnej, ale przemyślanej licytacji, niemałych umiejętności w rozgrywce oraz głębokiej analizy nad pierwszym wistem i kolejnymi zagraniami.

Tym razem najlepszą licytację, wist, rozgrywkę oraz obronę zademonstrowała para Andrzej Chudy – Marek Piechociński (Chaos Gniezno), która uzyskała 60,19 procent. Drugą lokatę nagrywając 57,41 procent wywalczył duet Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Admira Poznań) a trzecią z rezultatem 56,94 para Zbigniew Marciniak – Rafał Mikołajczak (Lokator Gniezno). Czwarte miejsce z rezultatem 53,34 procent zajęła para Wrzesińskiego Klubu Brydża Sportowego Ryszard Szamałek – Wojciech Zimniak a piąte wynikiem 50,93 para Jan Jarmuż – Piotr Stefański (Forta Rogowo).

Kolejny turniej brydżowy par organizowany przez Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek, 23 lipca o godz. 17.15 w restauracji Leo Libra Przy ulicy Spichrzowej. Do udziału w turnieju zapraszamy wszystkich znających zasady gry w brydża a zwłaszcza studentów gnieźnieńskich uczelni oraz tych brydżystów, którzy swego czas u grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.