http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dobry występ „Kijkowego Trzemeszna” w Okonku

  • Napisane przez Marzena Stankowska
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Dobry występ „Kijkowego Trzemeszna” w Okonku

W sobotę, 14 lipca odbyła się druga odsłona Pucharu Wielkopolski, w której udział wzięła drużyna „Kijkowego Trzemeszna” w sześcioosobowym składzie. Trzemeszeńska ekipa odnotowała na swoim koncie kolejny udany start. Tym razem kijkarze zawitali do Okonka, gdzie do wyboru mieli dystans 5 i 10 km.


Agnieszka Kędzierska pokonała pięciokilometrową trasę w 34,10 min. Okazała się najlepszą w swojej kategorii wiekowej. Wśród kobiet była druga. Uzyskany wynik dał jej też wysokie XV miejsce w klasyfikacji generalnej. Krótszy dystans wybrały także – Kamila Kolberg (34,59.75) i Małgorzata Szczudlik (34,59.80). Wywalczone rezultaty pozwoliły im zająć odpowiednio czwarte i piąte miejsce wśród pań oraz drugie i trzecie w tej samej kategorii wiekowej. W zawodach udział wzięło 151 osób, w tym 91 kobiet.

Na dwukrotnie dłuższy dystans zdecydowali się – Angelika Płachcińska, Marzena Stankowska i Grzegorz Mądry. Angelika (1:10,23) stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii K 30 oraz była druga wśród kobiet. Piątą lokatę w kategorii M 50 wywalczył Grzegorz (1:10,22). Marzena przemierzyła trasę w 1 godzinę i 20 minut. W zawodach udział wzięły 52 osoby, w tym 21 kobiet.

Organizatorem Pucharu Wielkopolski jest Polska Federacja Nordic Walking. Ostatnią imprezą zaliczaną do cyklu są zawody w Śremie, które odbędą się 26 sierpnia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.