http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jubileuszowe zawody o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego przeszły do historii!

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Jubileuszowe zawody o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego przeszły do historii!

Miłośnicy pływania spotkali się dzisiaj na jubileuszowych XXV Zawodach w Pływaniu Długodystansowym w Wodach Otwartych o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego, które odbyły się na terenie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Głównym organizatorem zawodów był Urząd Gminy w Łubowie. Zapraszamy na fotorelację z imprezy.


XXV edycja Zawodów w Pływaniu Długodystansowym w Wodach Otwartych o Błękitną Wstęgę Ostrowa Lednickiego przeszła do historii. Ten wyścig ma na celu propagowanie pływania jako zdrowego stylu życia. Dystanse poszczególnych wyścigów dostosowane były do wieku i umiejętności zawodników. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli przedstawiciele sołectw na dystansie sztafety 4 x 200 metrów stylem dowolnym.

Następnie rozpoczęła  się rywalizacja na poszczególnych dystansach w różnych kategoriach wiekowych. Był dystans specjalnie dla dzieci o długości 200 metrów. Następnie startowali już zawodnicy bardziej doświadczeni. Rywalizowali na w konkurencjach od 500 metrów do  3000 metrów. Nad całością rywalizacji tradycyjnie czuwała dyrektor zawodów Irena Wójcik.

W tym roku wśród gości Zawodów był m.in. Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Szymon Ziółkowski,  młociarz, mistrz olimpijski z Sydney z 2000 r. i mistrz świata z 2001 r. z Edmonton.

Szczegółowe wyniki na wszystkich dystansach podane są na stronie Urzędu Gminy Łubowo, w zakładce dotyczącej tegorocznych zawodów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.