http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Gmina Mieleszyn Biega w 100-lecie niepodległości”

  • Napisane przez Hanna Szymańska
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony „Gmina Mieleszyn Biega w 100-lecie niepodległości”

Na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej w Mieleszynie, odbyła się  w miniony weekend impreza sportowa pod hasłem „Gmina Mieleszyn Biega w 100-lecie odzyskania niepodległości”. Uczestnicy spróbowali swoich sił na dystansach: 3450 metrów- młodzież i dorośli, a dzieci 200 – 660 m. 


W biegu głównym zawodnicy klasyfikowani byli w pięciu kategoriach: Dzieci  11-13 lat; Młodzież kl. 7 i gimnazjum, Młodzież 17-25 lat; kategoria 26-40 lat; kategoria 40+

Pierwszy na mecie zjawił się Miłosz Jasiński z Mieleszyna, a wśród kobiet Izabela Ostrowska z Przysieki. W trakcie oczekiwania na dekoracje, na bieżni, odbyły się biegi dla dzieci młodszych oraz sztafeta rodzinna 3x300m.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe koszulki. Wśród wszystkich uczestników zawodów rozlosowano także wiele cennych nagród. Głównym organizatorem imprezy i fundatorem nagród był Urząd Gminy w Mieleszynie (reprezentowany przez wójta Janusza Kamińskiego i sekretarza gminy Janusza Sztukowskiego), a obsługą techniczną zajęli się nauczyciele Szkoły Podstawowej w Mieleszynie. Całość przedsięwzięcia koordynowali nauczyciele wychowania fizycznego: Hanna Szymańska i Jarosław Marek.

Trzeba podkreślić, że akcja nie byłaby tak udana, gdyby nie hojność sponsorów.Oto oni: Urząd Gminy w Mieleszynie, Marta Kląskała i firma AVON, Magdalena i Marcin Stempniewscy - Szkółka drzew i krzewów w Karniszewie, PC KOMP  Pogotowie Komputerowe Gniezno oraz Mirosław Jabłoński  i klub żużlowy „Start” Gniezno.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.