http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Strefa Kibica w Gnieźnie startuje w czwartek

  • Napisane przez Wojciech Orłowski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Strefa Kibica w Gnieźnie startuje w czwartek

Za niecały tydzień rusza Mundial w Rosji. W tym dniu zacznie również funkcjonować Strefa Kibica w Gnieźnie. Każde spotkanie będzie pokazywane na dużym telebimie, a specjalny sektor piłkarski stanie podobnie jak poprzednio na Placu Świętego Wojciecha.


Piłkarskie emocje będzie więc można przeżywać z innymi i taki właśnie cel przyświeca całemu przedsięwzięciu. – 64 mecze: 14 czerwca o godz. 14.00 zaczynamy, a kończymy wielkim finałem 15 lipca. Czekać będzie też wiele innych atrakcji i chcę powiedzieć, że ta strefa ma być tak samo jak dwa lata temu najlepszą w kraju, bo za taką była zgodnie uznawana przez wszystkich i dlatego zapraszamy całymi rodzinami, bo to jest istotne dla mnie. Ta strefa będzie żyła nie tylko oglądaniem meczów piłkarskich, ale innymi rzeczami również, jak chociażby strefą zabawy dla dzieciaków, będą dmuchańce, zabawy, animacje, konkursy – mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, który skierował dziś specjalny apel do wszystkich mieszkańców. – Prośba, abyśmy na te przynajmniej trzy mecze grupowe z udziałem Polaków, choć mamy nadzieję, że będzie ich więcej, przychodzimy ubrani na biało-czerwono, bierzemy ze sobą flagi, szaliki, bierzemy instrumenty do dopingowania i widzimy się już 19 czerwca, bo wtedy jest pierwszy mecz Polaków. Co najważniejsze, wszystkie spotkania naszych reprezentantów są rozgrywane popołudniami, a więc nikogo z gnieźnian nie może zabraknąć – zachęca T. Budasz.

W pierwszy weekend Mundialu w Strefie Kibica zagości dodatkowo impreza zatytułowana „Truskawisko”. – Stowarzyszenie Światowid z Automobilklubem Wielkopolskim po raz kolejny robi „Truskawisko” i to już jest szósta edycja, więc powoli zaczynamy mieć duże doświadczenie w tej dziedzinie. 16 czerwca znów zaprezentujemy ok.  45 aut zabytkowych, które będą krążyły po terenie całego powiatu gnieźnieńskiego, aby wylądować na koniec w Gnieźnie i ok. godz. 14.00 one będą się tutaj powoli pojawiały. Pomiędzy meczami odbędzie się pokaz elegancji i to będzie moment dla wszystkich mieszkańców, aby zdecydować, który samochód jest najładniejszy – informuje Katarzyna Jórga ze Stowarzyszenia Światowid. – „Truskawisko” to też kulinaria i w godz. 12.00 – 16.00 zapraszamy na otwarte warsztaty kulinarne z truskawką w roli głównej – dodaje K. Jórga.

W przeddzień finału mistrzostw ma się odbyć pokaz strongmanów. – 14 lipca postanowiliśmy, że zorganizujemy profesjonalne zawody, na które przyjadą sami bardzo dobrzy zawodnicy i dostarczymy tyle emocji, że każdemu je gwarantuję Zaprosiliśmy Macieja Hirsza, który jest bardzo silnym zawodnikiem i reprezentuje nas wielokrotnie na imprezach międzynarodowych oraz Roberta Cyrwusa, który od wielu lat zaznacza swoją obecność wśród najsilniejszych. Będzie z nami gość specjalny, bo zaprosiliśmy w tym roku Mariusza Pudzianowskiego, którego nie muszę chyba nikomu przedstawiać i on będzie sędziował tym zawodom i pilnował, żeby wszystkie zasady były przestrzegane – zapowiada Karolina Koszela, bokserka i strongmanka z Gniezna, która podjęła się organizacji tego wydarzenia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.