Mieszko bliżej III ligi!

Wyróżniony Mieszko bliżej III ligi!

Piłkarze Mieszko Gniezno rozegrali pierwszy z pojedynków barażowych o awans do III ligi. Przeciwnikiem gnieźnian w tym dwumeczu jest zespół Victorii Września. Po ciężkim boju gnieźnianie wygrali ten mecz 2:1.

Piłkarze zespołu Mieszko Gniezno zrobili pierwszy ważny krok, by w kolejnym sezonie zagrać w gronie trzecioligowców. Pokonali w pierwszym pojedynku barażowym jedenastkę Victroii Września 2:1. Pierwsza połowa tego pojedynku dała prowadzenie gospodarzom 1:0. Stało się to w 25 minucie gry. Błąd popełnił bramkarz Beśka, który wypuścił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dopadł do niej Maciej Matuszak i było 1:0 dla gospodarzy. W 36 minucie doskonałą sytuację do zdobycia drugiego gola dla wrześnian miał ponownie zdobywca bramki, ale strzelił nad poprzeczką. Ostatecznie, pierwsza połowa była przeciętna w wykonaniu Mieszka.

Po zmianie stron biało–niebiescy zdobyli dwa gole, wygrywając tym samym cały mecz. Już w 47 minucie Michał Steinke strzałem z bliska doprowadził do wyrównania. Trzy minuty później dobrym uderzeniem popisał się Gracjan Goździk, ale bardzo dobrą interwencją utracie gola zapobiegł Tobiasz Nowicki. W 59 minucie, po rozegraniu rzutu rożnego, piłkę - po strzale Dawida Radomskiego - już zza linii bramkowej wybił jeden z obrońców z Wrześni i sędzia odgwizdał bramkę. Wynik 2:1 utrzymał się do końca meczu, choć oba zespoły miały jeszcze szanse na jego zmianę.

Mieszko: Wiktor Beśka, Dawid Urbaniak (46 Tobiasz Garstka), Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski, Marcin Trojanowski, Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Krzysztof  Wolkiewicz, Damian Pawlak (75 Adam Konieczny)

Pojedynek rewanżowy na stadionie Mieszka już w najbliższą niedzielę.