http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Brydżyści z Wrześni najlepsi!

W poniedziałkowe, słoneczne popołudnie 4 czerwca, tylko 10 par  reprezentujących sekcje brydża sportowego Gorzowa, Poznania, Rogowa, Trzemeszna, Wrześni i Gniezna w restauracji Leo Libra rozegrało w turnieju brydżowym 27 wcześniej wygenerowanych z systemu Pajączek rozdań.


Turniej rozgrywany był na zapis maksymalny, gdzie taktyka polega na wylicytowaniu i wygraniu gier kończących i premiowych oraz braniu maksymalnej ilości lew na zapowiedziany kontrakt. Ważnym czynnikiem w grze na maksy jest także skuteczna obrona zarówno gier częściowych jak i kończących. Jak zwykle i tym razem emocji przy stolikach było wiele, gdyż rozdania były ciekawe i wymagały odważnej, ale przemyślanej licytacji, niemałych umiejętności w rozgrywce oraz głębokiej analizy nad pierwszym wistem i kolejnymi zagraniami.

Tym razem najlepszą licytację, wist, rozgrywkę oraz obronę zademonstrowała para Ryszard Szamałek – Wojciech Zimniak (Wrzesiński Klub Brydża Sportowego), która rezultatem 62,15 procent  pokonał pozostałe pary uczestniczące w tym ciekawym turnieju. Dugą lokatę z niewiele mniejszym procentem - 61,69 zajął duet Mirosław Jankowski (niezrzeszony) – Wojciech Kus (Lokator Gniezno) a trzecie z wynikiem 55,35 procent zajęła para, Jacek Gronowski – Tadeusz Kubów (PAB Poznań/Gniezno). Czwartą  lokatę w turnieju z rezultatem 54,51 procent zajęła para Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Admira Poznań). Piątą pozycję nagrywając 51,30 procent zajęła para Zbigniew Hęćka – Jerzy Pawełczak (PAB Poznań/Trzemeszno.

Kolejny turniej brydżowy par rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek, 11 czerwca o godz. 17.00 w restauracji Leo Libra przy ulicy Spichrzowej. Będzie to szósta edycja tegorocznych Korespondencyjnych Mistrzostw Polski – bardzo popularnego w naszym kraju turnieju, w którym zapewne wystartuje ponad 700 par. Będzie więc okazja do porównania swoich umiejętności z czołowymi, polskimi zawodnikami. Rozdania do tego turnieju przygotowane są przez Polski Związek Brydża Sportowego w Warszawie. Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator turniejów w Gnieźnie - zachęca „kółkowiczów” do wzięcia udziału w turnieju brydżowym, w których można przede wszystkim podnieść swoje umiejętności. W turnieju mile widziani będą gracze znających zasady gry w brydża a zwłaszcza uczniowie szkół i studenci gnieźnieńskich uczelni, oraz  brydżyści, którzy swego czasu zapewne grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.