http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pracowita sobota „Kijowego Trzemeszna”

Wyróżniony Pracowita sobota „Kijowego Trzemeszna”

Miniona sobota okazała się niezwykle pracowita dla trzemeszeńskich entuzjastek nordic walking.


Pięć reprezentantek Kijkowego Trzemeszna wybrało się do Puszczykowa, aby wziąć udział w pierwszym etapie Korony Zachodu Polski. Koordynatorem cyklu jest Nordic Walking Poland, Fundacja Chodzezkijami.pl oraz MarszPoZdrowie.pl. Kijkarze mieli do wyboru dwa dystanse – 5 i 10 km. Przewidziano także konkurencję dla biegaczy. Przeprowadzono klasyfikację indywidualną oraz drużynową. Zadbano o rozrywkę dla dzieci, rodzin i klubów.

W marszu na dystansie 5 kilometrów wystartowały trzy zawodniczki z Trzemeszna. Małgorzata Szczudlik (32,38 min.) zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Świetnie poradziły sobie także – Magdalena Sosnowska (36,21) oraz Iwona Wiśniewska (37,08). Odcinek ten przemierzyło 117 osób, w tym 72 kobiety.

Z dłuższą trasą postanowiła zmierzyć się Angelika Płachcińska (59,51) i Marzena Stankowska (1:04,44). Uzyskane rezultaty pozwoliły trzemeszniankom zająć wysokie miejsca. Angelika była trzecia wśród kobiet a Marzena wywalczyła trzecią lokatę w swojej kategorii wiekowej. Ten dystans wybrało 60 kijkarzy, w tym 30 kobiet.

Zawody w Puszczykowie zainaugurowały bardzo ciekawy cykl imprez. Organizatorzy zapewnili odpowiedni klimat oraz przyjazną atmosferę. Aby dowiedzieć się więcej, warto odwiedzić stronę www.koronapolskinw.pl. Znajdziecie tam regulamin, wyniki i galerie oraz niezbędne informacje i aktualności.

Tego samego dnia na pięknie położonym terenie nad Jeziorem Żnińskim Małym rozegrano X Otwarte Mistrzostwa Żnina w nordic walking. Start i meta usytuowane były na wysokości stanicy WOPR a organizacją zawodów zajął się Miejski Ośrodek Sportu w Żninie. W siedmiu kategoriach rywalizowały 44 osoby.

W najmłodszej kategorii (dzieci i młodzież do lat 15) uczestnicy mieli do pokonania jedno okrążenie o długości 2,5 km. W pozostałych kategoriach zawodniczki i zawodnicy ścigali się na dystansie trzykrotnie dłuższym.

W rywalizacji wzięła udział reprezentantka „Kijkowego Trzemeszna”. Magdalena Rosińska kolejny raz spisała się doskonale, zajmując pierwsze miejsce w kategorii kobiet z czasem 49,19 min.

Na zakończenie mistrzostw najlepszym zawodnikom wręczono puchary, medale i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami za udział. Wręczenia nagród dokonali – dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Jędrzej Małecki oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Żninie Jerzy Śniadecki.

Organizatorzy zadbali również o poczęstunek i napoje na trasie. Uczestnikom towarzyszyła słoneczna pogoda i bardzo wysoka temperatura powietrza.

W godzinach popołudniowych Magdalena Rosińska udała się do Wyszyna na kolejne zawody nordic walking. Rywalizacja taka została przeprowadzona przy okazji piątej edycji biegu Wyszyńska Dziesiątka im. Adasia Jabłońskiego. Na starcie zameldowało się 16 kijkarzy, którzy mieli do pokonania trasę o długości 5 km. Trzemesznianka przeszła dystans w czasie 25,55 min. Dało to jej drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i pozwoliło stanąć na najwyższym stopniu podium w kategorii kobiet.

Organizatorem imprezy byli – Klub Baszta Wyszyna, Urząd Gminy Władysławów, OSP Wyszyna, Szkoła Podstawowa w Wyszynie oraz Starostwo Powiatowe w Turku.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.