http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Udany weekend „Kijkowego Trzemeszna”

Wyróżniony Udany weekend „Kijkowego Trzemeszna”

Członkowie trzemeszeńskiej grupy pasjonatów nordic walking stali się autorami kolejnych udanych występów podczas zawodów, adresowanych do zwolenników tej aktywności fizycznej.


Konin...
W sobotę, 19 maja w Koninie odbyła się dwudziesta edycja Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa na dystansie 10 km. W tym roku po raz pierwszy przeprowadzono także zawody nordic walking. Pięciokilometrowy odcinek dla kijkarzy poprowadzono ulicami Starówki, Bulwarem Nadwarciańskim oraz przez Park im. F. Chopina a start i metę usytuowano na Placu Wolności. W trasę ruszyło 28 zawodników, w tym reprezentantka „Kijkowego Trzemeszna” – Magdalena Rosińska. Trzemesznianka zanotowała na swoim koncie bardzo udany występ. Do pokonania dystansu potrzebowała zaledwie 34:34 min. Z takim wynikiem nie dała żadnych szans rywalom, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów.

Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie oraz Urząd Miejski w Koninie. Patronat honorowy pełnił Prezydent Miasta Konina – Józef Nowicki.

Borki...
W niedzielę, 20 maja Agnieszka Kędzierska i Kamila Kolberg wybrały się na IV Bieg i Marsz Nordic Walking „Konwaliowa Piątka”. Zawody miały miejsce w Borkach koło Wroniaw (powiat wolsztyński). W ramach imprezy odbyły się biegi na dystansie 5 i 10 kilometrów, rywalizacja kijkarzy na pięciokilometrowym odcinku oraz II Bieg Konwaliowej Mrówki dla dzieci. Zawodnikom przyszło się zmierzyć z bardzo wymagającą, pagórkowatą trasą. To jednak nie zniechęciło trzemesznianek do podjęcia walki o najwyższe lokaty. Reprezentantki Kijkowego Trzemeszna świetnie poradziły sobie z trudami rywalizacji, stając ostatecznie na pierwszym (Kamila Kolberg) i drugim (Agnieszka Kędzierska) stopniu podium. Wśród biegaczy znalazł się Arkadiusz Kędzierski, który pokonał dystans 5 km i zajął drugie miejsce.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie „Zróbmy coś wielkiego dla kogoś małego”. Środki finansowe pozyskane z imprezy zostaną przeznaczone na działalność wyżej wspomnianej organizacji.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.