Start pozostaje w I lidze!

Start 1954 rozegrał kolejny mecz I ligi hokeja na trawie. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych trenera Jakuba Stranza był zespół LKS Rogowo.

Laskarze Startu 1954 w kolejnym meczu rundy finałowej rozgrywek I ligi hokeja na trawie podejmowali drużynę LKS Rogowo. Spotkanie rozegrane na Stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie było emocjonującym i wyrównanym widowiskiem. Zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:3. Jednak pierwszy gol w meczu zdobyli goście. Jego autorem był Michał Lange. Było to w 10 minucie meczu. Po dwóch minutach Marcin Grotowski doprowadził do wyrównania. Na prowadzenie gnieźnian wyprowadził w 21 minucie meczu Mateusz Ciężki. Wynik pierwszej połowy ustalił Paweł Tubacki i było 3:1.

Po zmianie stron goście starali się odrobić starty. W 51 minucie karny rzut rożny wykorzystał Miłosz Pluta. Odpowiedzią na tę bramkę był czwarty gol dla Startu. Autorem celnego trafienia po rzucie karnym był Mariusz Gromadzki. Kolejnego gola kontaktowego w 65 minucie zdobył Janusz Koperski.

Przez ostatnie pięć minut to już gra na utrzymanie wyniku. Ostatecznie 4:3 dla Startu. Tym samym gnieźnianie w przyszłym roku nadal będą grali w pierwszej lidze.