http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Sukcesy „Kijkowego Trzemeszna” w Wielkopolskim Parku Narodowym

  • Napisane przez Marzena Stankowska
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Sukcesy „Kijkowego Trzemeszna” w Wielkopolskim Parku Narodowym

W sobotę, 28 kwietnia na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego ruszyła druga edycja Grand Prix WPN w nordic walking oraz imprezy biegowej „Król Parku” (półmaraton i ultramaraton). Cykl ten to cztery imprezy rekreacyjno – sportowe, które swoim zasięgiem docelowo obejmują tereny Gmin: Mosina, Puszczykowo, Stęszew i Komorniki – partnerów i inicjatorów projektu „Aktywna Trójka – trasy trzech aktywności po WPN”.


W pierwszym etapie rywalizacji udział wzięło 5 reprezentantów „Kijkowego Trzemeszna”, w tym debiutant na tego typu imprezie – Grzegorz Mądry. Dodać też należy, że wszyscy po raz pierwszy zmierzyli się na zawodach z dystansem 10 kilometrów.

W przepięknych okolicznościach przyrody i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych udało się uzyskać świetne rezultaty, które pozwoliły na zajęcie wysokich lokat w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych. Angelika Płachcińska wywalczyła trzecie miejsce w kategorii kobiet oraz pierwszą lokatę w K – 30, natomiast Małgorzata Szczudlik i Marzena Stankowska stanęły na trzecim stopniu podium w swoich kategoriach wiekowych. Gród Kilińskiego reprezentowała także Iwona Wiśniewska.

Świetna organizacja, fantastyczna atmosfera oraz piękny zakątek Wielkopolski – to niewątpliwe atuty tej imprezy.
W rywalizacji nordic walking udział wzięło 146 osób, w tym 93 kobiety. Start i meta usytuowane zostały na terenie Dyrekcji Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach. Głównym organizatorem pierwszej odsłony GP był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mosinie oraz Stowarzyszenie „Mosiński Sport”. Patronat merytoryczny sprawowali – Marsz Po Zdrowie oraz Nordic Walking Poland.

Terminy pozostałych zawodów:
- 17 czerwca – Puszczykowo – dystans 7 km
- 2 września – Stęszew – dystans 10 km
- 13 października – Komorniki – dystans 7 km

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.