http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gnieźnianie awansowali do finału Brązowego Kasku

  • Napisane przez Wojciech Orłowski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Gnieźnianie awansowali do finału Brązowego Kasku

Norbert Krakowiak i Damian Stalkowski – obaj pojadą w turnieju finałowym o Brązowy Kask, a być może wywalczą dalszy awans, do rozgrywek międzynarodowych. Czy będą na pozycji uprzywilejowanej, o tym przekonamy się już za dwa tygodnie.


Pierwsza z eliminacji rozegrano w Rybniku. To tam pojechali obaj juniorzy Startu Gniezno. Norbert Krakowiak po dwóch zwycięstwach był nawet przez moment liderem turnieju, a do finału awansował z miejsca drugiego. Damian Stalkowski awans zapewnił sobie rzutem na taśmę, za sprawą zwycięstwa w 20 biegu, który zamknął całe zawody.

W turnieju nie zabrakło niestety kolizji, a jedna z nich zakończyła się nawet kontuzją. W ósmej gonitwie bardzo nieprzyjemny atak przypuścił na prowadzącego Rafała Karczmarza, jadący na drugim miejscu Damian Pawliczak z Falubazu Zielona Góra. Zielonogórzanin najechał na tylne koło rywala zza miedzy i tak doprowadził do jego upadku. W efekcie gorzowski młodzieżowiec złamał obojczyk i będzie musiał przez kilka tygodni pauzować.

Do groźnej sytuacji dla naszego żużlowca doszło podczas trwania 16 biegu. Damian Stalkowski, jadąc na końcu stawki dostał szprycę spod koła innego zawodnika, po czym upadł na tor. Reprezentant Startu Gniezno dość szybko się pozbierał, ale wyścig trzeba było przerwać, a on sam został z niego wykluczony.

Biegi z udziałem zawodników Startu Gniezno:
1 – Krakowiak, Liszka, Stalkowski, Giera (w)
6 – Krakowiak, Turowski, Orwat, Tudzież
8 – Żupiński, Stalkowski, Jagła, D. Pawliczak (w)
10 – Kubera, Krakowiak, Bartoch, Jagła
12 – Pludra, Stalkowski, Tudzież, A. Woźniak (d)
14 – Żupiński, Krakowiak, J. Miśkowiak, Pludra (d)
16 – Kubera, szczotka, Turowski, Stalkowski (w)
18 – Szczotka, Krakowiak, Jagła, A. Woźniak (ns)
20 – Stalkowski, J. Miśkowiak, Orwat, Bartoch

Awans do finału z Rybnika uzyskali następujący zawodnicy:
Dominik Kubera (Unia Leszno) – 15 pkt., Alan Szczotka (Stal Gorzów) – 12 pkt., Karol Żupiński (Wybrzeże Gdańsk) – 12 pkt., Norbert Krakowiak (Start Gniezno) – 12 pkt., Przemysław Liszka (Sparta Wrocław) – 11 pkt., Przemysław Giera (ROW Rybnik) – 9 pkt., Damian Stalkowski (Start Gniezno) – 8 pkt., Marcin Turowski (Wybrzeże Gdańsk) – 8 pkt.

Awans do finału z Lublina uzyskali następujący zawodnicy:
Wiktor Lampart (Motor Lublin) – 15 pkt., Wiktor Trofimow (Unia Leszno) – 13 pkt., Patryk Wojdyło – 12 pkt., Kamil Nowacki (Stal Gorzów) – 11 pkt., Szymon Szlauderbach(Unia Leszno) – 10 pkt., Igor Kopeć-Sobczyński (Get Well Toruń) – 10 pkt., Piotr Pióro (Wanda Kraków) – 8 pkt., Jarosław Krzywosz (Kolejarz Opole) – 7 pkt.

Tegoroczne zawody finałowe o Brązowy Kask będą miały miejsce 1 maja na torze żużlowym w Gnieźnie. Piątka najlepszych w tym turnieju zostanie powołana do kadry narodowej na Indywidualne Mistrzostwa Europy Juniorów, a dwóch najlepszych zawodników do lat dziewiętnastu dostana powołania na Puchar Europy Juniorów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.