http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Tenisistki stołowe TTS Trzemeszno udanie zadebiutowały w II lidze

Wyróżniony Tenisistki stołowe TTS Trzemeszno udanie zadebiutowały w II lidze

W ostatnią sobotę w hali OSiR po raz pierwszy w historii trzemeszeńskiego sportu odbyły się mecze II ligi tenisa stołowego kobiet.


W turnieju miały wziąć udział 4 drużyny: TTS Trzemeszno,  LKTS Luvena Luboń, Organizacja Środowiskowa AZS Poznań oraz GLKS Orlęta Czacz. Niespodziewanie jednak, na 4 dni przez turniejem z rozgrywek II ligi wycofał się zespół GLKS Orlęta Czacz. W takiej sytuacji do rywalizacji przystąpiły ostatecznie trzy drużyny.

W pierwszym meczu wystąpiły zespoły TTS Trzemeszno (w składzie Zuzanna Jatczak, Agnieszka Mikołajewska, Hanna Moszczyńska i Daria Skulska), prowadzony przez Marcina Sikorskiego (kiedyś zawodnika m.in. AZS AWF Gdańsk, a ostatnio II ligowego, a obecnie IV-ligowego TTS Trzemeszno) oraz LKTS Luvena Luboń (w składzie Anita Chudy, Weronika Dombka, Zuzanna Sułek, Maja Zielińska), jeden z głównych faworytów do zwycięstwa  w tych rozgrywkach. Wynik meczu nie był niespodzianką - mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gości 10:0.

Podobny przebieg miał drugi pojedynek pomiędzy AZS Poznań a LKTS Luveną Luboń, przy czym akademiczkom z Poznania udało się wygrać jeden pojedynek deblowy i ostatecznie drużyna z Lubonia zwyciężyła 9:1.

No i na koniec został rozegrany najważniejszy dla nas mecz pomiędzy TTS Trzemeszno i AZS Poznań,  grający w składzie: Sylwia Cieślicka, Katarzyna Kuczyńska, Magdalena Podlewska i Hanna Poradka. Ten mecz miał o wiele bardzie wyrównany przebieg niż poprzednie pojedynki, ale ostatecznie zakończył się zwycięstwem TTS 6:4. O tym, że mecz był wyrównany niech świadczy fakt, że aż 19 z rozegranych 40 setów kończyło się różnicą tylko 2 punktów. Ale po kolei.

W pierwszej turze gier singlowych H. Moszczyńska pokonała H. Poradkę 3:1 , a D. Skulska w takim sam stosunku wygrała z M. Podlewską. Dwie kolejne gry  3:1 wygrały jednak zawodniczki z Poznania – S. Cieślicka pokonała  A. Mikołajewską, a K. Kuczyńska wygrała z Z. Jatczak. Przed grami deblowymi mieliśmy więc 2:2.  Pierwszy debel Moszczyńska/Mikołajewska pokonał 3:0 parę Poradka/Kuczyńska, a drugi Skulska/Jatczak po zaciętym pojedynku wygrał 3:2 (w ostatnim secie 11:9). I był to kluczowy moment meczu, bowiem przed drugą turą gier singlowych TTS prowadziło 4:2 i tego prowadzenia nie oddało już do końca.

W ostatniej kolejce, po bardzo widowiskowej grze, H. Moszczyńska pokonała M. Podlewską 3 1, A. Mikołajewska wygrała z K. Kuczyńską 3:0, natomiast D. Skulska uległa H. Poradce 1:3, a Z. Jatczak 0:3 przegrała z S. Cieślicką. W ten sposób żeński zespół TTS Trzemeszno odniósł pierwsze, historyczne zwycięstwo w rozgrywkach II ligi kobiet., za co wszystkim zawodniczkom i trenerowi należą się wielkie brawa.

Kolejny turniej rozgrywek II ligi kobiet odbędzie się 21 kwietnia w Ostrorogu, gdzie TTS zagra z UKS Nałęcz Ostroróg oraz MKS TS Warta Oborniki, a trzeci i ostatni - 12 maja, gdzie TTS zagra z Polonią Śmigiel.

TTS chciałby w tym miejscu bardzo podziękować Pawłowi Wegnerowi, dzięki któremu nasze zawodniczki zostały odpowiednio wyposażone i mogą występować w bardzo ładnych strojach. Nazwy sponsorów są zresztą widoczne na zamieszczonych zdjęciach

Na koniec wypada także wspomnieć o tym, że drużyna męska TTS Trzemeszno (występująca w składzie Jarosław Jatczak, Leszek Maciejewski, Paweł Ogrodowicz, Marcin Sikorski i Andrzej Wojciechowski) bierze udział w rozgrywkach IV liga OZTS Poznań gr. II, gdzie zajmuje obecnie 3 miejsce. Tutaj z kolei podziękowania dla firmy PAROC, która sfinansowała zakup i przygotowanie strojów dla drużyny męskiej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.