http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Brydżyści podsumowali sezon

Wyróżniony Brydżyści podsumowali sezon

W ostatnim, czerwcowym turnieju brydżowym par, który rozegrany został w restauracji „Nest” wzięło udział 10 par. Uczestniczące w turnieju pary rozegrały 27 rozdania na tzw. „maksy”, gdzie bardzo ważną rolę odgrywa przede wszystkim branie zapisów na swoją stronę, najlepiej jednak, gdy grając „częściówkę” bądź grę „kończącą” rozgrywający weźmie o jedną lewę więcej od pozostałych uczestników turnieju.


Wysoko punktowane są również wylicytowane i wygrane gry premiowe, czyli szlemiki i szlemy oraz opłacalne obrony. Para broniąca natomiast powinna czynić wszystko, aby uniemożliwić realizację zapowiedzianego kontraktu, bądź robić wszystko, aby rozgrywający wziął jak najmniejszą ilość lew.  Istotną rolę odgrywa również zrozumienie się partnerów podczas licytacji, gry w obronie oraz nienaganna, przemyślana i dobrze zaplanowana rozgrywka. Ważną rolę w tego typu turniejach odgrywa również licytowanie opłacalnych kontraktów w obronie. Można na przykład przegrać  bez czterech „przedpartyjnego” szlema z kontrą – przeciwnicy zapiszą wówczas 800 - i mieć bardzo dobry wynik, gdyż na przeciwnej linii można było wygrać „popartyjnego” szlemika i zapisać 1430. Wiele rozdań okazało się bardzo trudnych technicznie zarówno w licytacji jak i w rozgrywce, tym samym przysporzyły sporo kłopotów renomowanym parom startującym w gnieźnieńskim turnieju.

Tym razem  najlepiej licytowała, wistowała, rozgrywała i broniła para Forty Rogowo Robert Górny  – Rajmund Wiśniewski, który nagrała 62,96 procent.  Druga lokatę z wynikiem 59,26 procent zajął niezrzeszony duet Robert Góralczyk - Mirosław Jankowski. Trzecie miejsce z wynikiem 53,70, procent zajęła para Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Budowlani Poznań) a na czwartym miejscu z rezultatem 52,31 procent uplasowała się para Zbigniew Marciniak – Rafał Mikołajczak (Lokator Gniezno).  Piąte miejscem uzyskując 49,07 procent zajęła para Stanisław Kowalczewski – Remigiusz Szymczak (PAB Poznań, Gniezno) a szóste z tym samym wynikiem (przegrana 17:7 z parą z 5 miejsca) zajął duet Zbigniew Hęćka – Jerzy Pawełczak (PAB Poznań, Trzemeszno) 

Kolejny turniej brydżowy par rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek,  6 lipca 2015 roku o godz. 17.15 w restauracji „Nest” przy ulicy Sobieskiego 20.  Do udziału w turnieju organizatorzy zapraszają wszystkich znających zasady gry w brydża a zwłaszcza studentów gnieźnieńskich uczelni oraz tych brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.

Mistrzostwa podsumowane
    Ostatni, czerwcowy turniej brydżowy był 26 tegorocznym turniejem par rozegranym w restauracji Nest. W poniedziałkowych turniejach uczestniczyło 47 graczy, którzy rozegrali 738 rozdań w tym 198 rozdań przesłanych przez Polski Związek Brydża Sportowego w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. W prowadzonej przez organizatorów turniejów punktacji długofalowej czołowe miejsca uzyskali: Roman Kujawski 541 punktów zdobytych w 26 turniejach, Marek Wojciechowski 525 w 25 turniejach, Zbigniew Marciniak i Rafał Mikołajczak zdobyli po 439 punktów w 25 turniejach, Robert Górny 435 w 25 turniejach, Rajmund Wiśniewski 423 w 23 turniejach, Paweł Siwiński 383 w 19 turniejach, Jan Jarmuż 358 w 21 turniejach, Robert Góralczyk 357 w 25 turniejach Janusz Reisner 352 w 22 turniejach.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.