Mieszko gra dalej w Pucharze Polski

• Napisane przez Maciej Maciejewski/Mieszko Gniezno

Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka Gniezno awansowali do półfinału Pucharu Polski strefy poznańskiej. To pierwszy sukces, jakim odniósł gnieźnieński zespół w rundzie wiosennej pod wodzą trenera Mariusza Bekasa.

Podopieczni Mariusza Bekasa, udali się do Grodziska Wielkopolskiego gdzie na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą walczyli w  ramach 1/4 Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego z zespołem Pogoni Lwówek. Stawką tego meczu był awans jednej jak i drugiej drużyny do półfinałów PP. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł lider wielkopolskiej IV ligi północnej, który po bezbramkowej pierwszej połowie pokonał zespół z Lwówka w stosunku 3:0.

Pierwsze fragmenty meczu nie nastrajały optymistycznie. Na boisku dominował chaos, a grający z kontrataku gospodarze częściej stwarzali sobie groźne okazje pod bramką Mieszka. Ostatecznie połowa pierwsza meczu zakończyła się bezbramkowo. Na początek drugiej połowy gnieźnianie przeważali, ale ofiarnie i ambitnie grający gospodarze nie dopuszczali do groźnych sytuacji pod swoją bramką. Było tak aż do 68 minuty kiedy to Adam Konieczny znalazł się sam przed bramkarzem Pogoni i pewnym uderzeniem nie dał mu najmniejszych szans. Dwie minuty potem doskonałą sytuację miał Damian Pawlak, który stojąc centralnie na wprost bramki gospodarzy nie zdołał pokonać Masznera.

W 75 minucie piłka drugi raz zatrzepotała w siatce Pogoni, kiedy to po akcji i podaniu Gracjana Goździka pomocnik Mieszka - Damian Pawlak wepchnął futbolówkę do  siatki z najbliższej odległości. Po tym golu zawodnikom Pogoni odeszła chęć do gry i co chwilę mieszkowcy dochodzili do sytuacji bramkowych. Wynik spotkania na 3:0 ustalił Tomasz Bzdęga, który ładnym uderzeniem z rzutu wolnego z ok. 20 metrów pokonał golkipera gospodarzy.

Mieszko: Wiktor Beśka - Marcin Tomaszewski, Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski (79 Michał Dreczkowski) - Dawid Radomski, Damian Pawlak (78 Fabian Burzyński), Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Krzysztof Wolkiewicz - Tomasz Kaźmierczak (57 Adam Konieczny).