http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Trzemesznianki z sukcesami w Dąbrowie i Gnieźnie

  • Napisane przez Marzena Stankowska
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Trzemesznianki z sukcesami w Dąbrowie i Gnieźnie

Zawodniczki „Kijowego Trzemeszna” wzięły udział w dwóch imprezach nordic walking – w Dąbrowie koło Mogilna i w Gnieźnie. W obu odniosły spore sukcesy.


VII Zimowy Bieg Dębowy z sukcesami
   W sobotę 3 marca w Dąbrowie koło Mogilna odbyła się siódma edycja Zimowego Biegu Dębowego na dystansie 15 km. Imprezą towarzyszącą były zawody nordic walking na odcinku 7,5 km, bieg na 5 km oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Organizatorami imprezy byli: Gmina Dąbrowa, Rada Sportu w Dąbrowie, Gminny Ludowy Zespół Sportowy „Olimpia” Dąbrowa, Zespół Szkół w Dąbrowie, OSP z Dąbrowy, Parlina, Krzekotowa i Mokrego a także Sołectwa – Dąbrowa, Parlin i Parlinek oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Gminy Dąbrowa.

Trasa marszu biegła drogą asfaltową przez Parlinek i Parlin, gdzie na rywalizujących czekali głośno kibicujący mieszkańcy mijanych miejscowości oraz rytmiczna muzyka. Wśród startujących w marszu nordic walking znalazła się spora grupa osób, reprezentujących Gminę Trzemeszno. Zawodniczki „Kijkowego Trzemeszna” zanotowały na swoim koncie kolejny udany występ. Agnieszka Kędzierska i Kamila Kolberg wywalczyły odpowiednio drugie i trzecie miejsce wśród kobiet. Najlepsza w swojej kategorii wiekowej okazała się Angelika Płachcińska. Drugą lokatę w swoich kategoriach wiekowych wywalczyły – Justyna Stankowska i Magdalena Rosińska.

Gminę ponadto reprezentowały – Marzena Stankowska, Iwona Wiśniewska, Maria Nowicka, Magdalena Sosnowska, Anna Hęś, Agata Hęś, Barbara Rosińska, Iwona Łaniecka von Gierschewski, Lidia Sobkowiak i Irena Bednarek. W marszu z kijkami wystartowało 107 osób, w tym 71 kobiet.

- Agnieszka Kędzierska – K – 2/open – 12/0:51:28 min.
- Kamila Kolberg – K – 3/open – 15/0:51:49 min.
- Angelika Płachcińska – K – 4/open – 16/0:51:50 min.
- Magdalena Rosińska – K – 5/open – 17/0:52:19 min.
- Justyna Stankowska – K – 7/open – 20/0:53:35 min.
- Marzena Stankowska – K – 13/open – 32/0:56:19 min.
- Iwona Wiśniewska – K – 23/open – 45/0:58:49 min.
- Maria Nowicka – K – 27/open – 51/0:59:31 min.
- Magdalena Sosnowska – K – 30/open – 56/1:00:07 min.
- Anna Hęś (Drużyna Szpiku) – K – 32/open – 58/1:00:49 min.
- Agata Hęś (Drużyna Szpiku) – K – 33/open – 59/1:00:55 min.
- Barbara Rosińska (Bolt Trzemeszno) – K – 38/open – 65/1:03:20 min.
- Iwona Łaniecka von Gierschewski – K – 41/open – 69/1:03:47 min.
- Lidia Sobkowiak – K – 42/open – 71/1:04:01 min.
- Irena Bednarek – K – 44/open – 73/1:04:44 min.

„Kijkowe Trzemeszno” miało swoją przedstawicielkę w biegu na dystansie 5 kilometrów. W stawce 125 zawodników Małgorzata Szczudlik zajęła 36 miejsce. Wynik 23,50 min. dał jej siódmą lokatę wśród kobiet.

Mroźna, słoneczna pogoda, doskonała organizacja oraz fantastyczna atmosfera sprzyjały rywalizacji oraz dały możliwość do miłego spędzenia tego sobotniego dnia.

„Tropem Wilczym” w Gnieźnie
   W niedzielę 4 marca w Gnieźnie nad jeziorem Winiary odbył się „Tropem Wilczym” – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych na dystansie 5 i 10 km. Rozegrano także zawody nordic walking na odcinku 5 km oraz bieg na 1963 metry a długość trasy związana była z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego /1963 rok – Józef Franczak pseudonim Lalek/.
Pomysłodawcą biegu była Fundacja Wolność i Demokracja z Warszawy a głównym organizatorem Stowarzyszenie Ochotnicza Armia Wielkopolska, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Garnizon Gniezno i Mag – Med przy współpracy z Urzędem Miejskim w Gnieźnie oraz Gnieźnieńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Wśród startujących w marszu nordic walking znalazły się zawodniczki „Kijkowego  Trzemeszna”, które nie dały szans rywalkom. Osiągnięte wyniki pozwoliły trzemeszniankom zająć czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej. Agnieszka Kędzierska, Kamila Kolberg oraz Angelika Płachcińska stanęły odpowiednio na pierwszym, drugim i trzecim stopniu podium. Trzemeszno godnie reprezentowały także – Marzena Stankowska, Magdalena Sosnowska i Maria Nowicka. W marszu z kijkami wystartowało 16 kobiet.

- Agnieszka Kędzierska – I miejsce – 34:35 min.
- Kamila Kolberg – II miejsce – 35:30 min.
- Angelika Płachcińska – III miejsce – 35:36 min.
- Marzena Stankowska – IV miejsce – 38:52 min.
- Magdalena Sosnowska – VII miejsce – 40:20 min.
- Maria Nowicka – VIII miejsce – 40:21 min.

W biegu na dystansie 5 km wystąpiła Małgorzata Szczudlik, która pokonała trasę w czasie 24,28 min. i zrobiła to w świetnym stylu. Uzyskany rezultat pozwolił jej na zajęcie I miejsca w kategorii kobiet. W stawce 70 biegaczy uplasowała się na piętnastej pozycji.

Zawody były jedną z wielu inicjatyw, jakie miały miejsce w całej Polsce w tym dniu i odbyły się w ramach szóstej edycji największej otwartej imprezy sportowo – edukacyjnej, towarzyszącej obchodom Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jak informuje okolicznościowa broszura – w tym roku w akcji wzięło udział 70 tysięcy biegaczy, którzy w 300 miejscowościach oddali hołd Żołnierzom Wyklętym.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.