Zagrali by pomóc Hubertowi

„Szczypiorniak” Gniezno zorganizował specjalny całodniowy turniej charytatywny, którego celem było zebranie środków finansowych na pomoc w rehabilitacji dla zawodnika tego klubu Huberta Nowaka, który uległ wypadkowi.

Hubert Nowak, to zawodnik gnieźnieńskiego „Szczypiorniaka”. Uległ on wypadkowi, przebywał w szpitalu, a teraz czeka go długa rehabilitacja. Dlatego też działacze jak i zawodnicy „Szczypiorniaka” postanowili zorganizować specjalny turniej podczas którego zbierane były pieniądze z licytacji różnych gadżetów sportowych. Każda z ekip wpłacała też wpisowe w wysokości 150 złotych, które też będzie przekazane Hubertowi. Do rywalizacji przystąpiło 14 zespołów, głównie z Wielkopolski. Wśród grających zespołów była też ekipa pod szyldem Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, w której grali miedzy innymi trenerzy piłkarek ręcznych i prezydent Gniezna Tomasz Budasz.

Na parkiecie rywalizacja podczas kilkugodzinnego turnieju była zacięta, jednak najważniejszym celem była pomoc Hubertowi.  Ostatecznie, po podliczeniu wpływów z wpisowego oraz pieniędzy z licytacji, że udało się zebrać dokładnie 7858,32 zł.

A jeżeli chodzi o zwycięzców, to pierwsze miejsce wywalczył Green Team, który w finale pokonał KSW Biała Mewa 6:4. Bramkarzem turnieju wybrany został Wojciech Dziekański. Najlepszą siódemka turnieju to rozgrywający: Martyna Rachela, Katarzyna Tomaszewska i Daniel Bartłomiejczyk, kołowy Jakub Pochopień, lewoskrzydłowy Oliwier Gaweł i prawoskrzydłowy Jakub Zandek. Najmłodszym zawodnikiem turniej był  Kacper Ostrowski.