http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Start Gniezno z nowym sponsorem strategicznym!

Wyróżniony Start Gniezno z nowym sponsorem strategicznym!

Nowego sponsora i nowe kevlary mają żużlowcy GTM Startu Gniezno. Na niecałe dwa miesiące przed startem rozgrywek 1. Ligi Żużlowej klub dopina ostatnie sprawy organizacyjne. Dziś ogłoszono nowego sponsora młodzieżowców, którym została forma Aforti, przy okazji rzucając bardzo ciekawe wyzwanie naszym juniorom.


Do pierwszego oficjalnego meczu ligowego żużlowców Car Gwarant Start Gniezno w 2018 roku zostało jeszcze 59 dni. Dziś natomiast zaprezentowano nowego sponsora strategicznego klubu, którym została firma Aforti, działająca na rynku finansowym. W obecności prezydenta Gniezna podpisano uroczyście umowę handlową z nowym partnerem, którą zawarto na czas roku z możliwością jej dalszego przedłużenia. – Większość środków zawartych w tej umowie trafia oczywiście na rzecz drużyny, która będzie startowała w Drużynowych Mistrzostwach 1 ligi, a pozostała część zostanie przekazana na szkolenie młodzieży i zabezpieczenie im występów we wszystkich zawodach młodzieżowych – mówi Tomasz Wojciechowski, prezes GTM Start Gniezno.

Logo nowego sponsora zostanie umieszczone na kevlarach zawodników młodzieżowych, którzy występują w meczach ligowych oraz będzie stanowiło człon nazwy drużyny w spotkaniach o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. – My dość mocno inwestujemy w młodzież i mamy bardzo już dużą grupę młodzieży, która odbywa u nas staże, czy praktyki zawodowe. Dlatego właśnie zostajemy sponsorem tytularnym tej drużyny młodzików i ze swojej strony dziś chciałbym zadeklarować, że w przypadku wywalczenia przez naszych juniorów Drużynowego Mistrzostwa Polski, co wcale nie jest niemożliwe, to kwota wówczas zostanie podwojona i w całości zostanie przeznaczona na tych młodzików – zapowiada Klaudiusz Sytek, prezes grupy Aforti, który pochodzi z Gniezna, a jego ojciec w dalekiej przeszłości sprawował funkcję prezesa Startu Gniezno. – Ja sam grałem kiedyś w drużynie hokeju na trawie i wiem, że młodzież potrzebuje takiego wsparcia – dodaje K. Sytek.

Przypomnijmy, że zaplanowane wydatki klubu na ten sezon, to ok. 2,5 miliona złotych. Nowy partner handlowy ma pomóc działaczom GTM Start Gniezno w spokojnym zrealizowaniu tych założeń budżetowych. W kadrze formacji młodzieżowej, która będzie reprezentowała nasz klub jest obecnie trzech zawodników: Norbert Krakowiak, Damian Stalkowski i Maksymilian Bogdanowicz – Dziś mamy kolejny dowód na to, że ten klub jest dobrze zarządzany pod względem marketingowym, co widać zresztą po rozliczanych dotacjach miejskich i mogę zapewnić, że my nie zmniejszymy na pewno finansowania ze swojej strony, jako miasto – zauważa prezydent Tomasz Budasz. – Mam nadzieję, że odzyskamy blask żużla, ale poważnie biznesowo poukładanego klubu, który chcemy budować na trwałych i solidnych zasadach, nie rzucając się z motyką na słońce, tylko budując piramidę, by ten żużel w Gnieźnie na lata zagościł na przyzwoitym, dobrym poziomie – komentuje T. Budasz.

Dlaczego firma Aforti postawiła na sport żużlowy? – Wiemy doskonale, że to jest rozwijająca się dyscyplina, ale tak naprawdę nie chcemy tylko podążać w kierunku tych najbardziej popularnych i znanych sportów, jak piłka nożna, skoki  czy biegi narciarskie, bo nas interesują bardzo emocje, czyli to, co jest standardowe w innych dyscyplinach sportowych również i właśnie postawiliśmy na żużel, gdyż chcemy poruszać po tym rynku marketingowym w sposób niestandardowy – podsumowuje Paweł Opoka, dyrektor sprzedaży w Aforti Holding.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.