http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Sukcesy Stelli Niechan w Pucharze Polski!

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Sukcesy Stelli Niechan w Pucharze Polski!

Niezwykły sukces odnieśli zawodnicy i zawodniczki w Drużynowym Pucharze Polski. Panie rywalizowały w Gnieźnie, natomiast panowie w Luboniu. Tylko gratulować!


W rozgrywanym w niedzielę Turnieju Finałowym Drużynowego Pucharu Polski Kobiet w Gnieźnie startowały trzy drużyny: LKTS Luvena Luboń, MKS TS Warta Oborniki i gospodarze - Stella Niechan Gniezno.  W pierwszym meczu zespół z Lubonia pokonał dziewczyny z Obornik 4:0. Potem nasza drużyna wygrała z Wartą Oborniki 4:0. Decydujący mecz z LKTS Luboń zapowiadał się niezwykle interesująco. Agata Klabińska wygrała 3:1 z odwieczną rywalką Anitą Chudy. Często oglądaliśmy tutaj widowiskowe akcje. Dosyć łatwo wygrała swój mecz wygrała Paulina Nowacka z defensorką Mają Zielińską 3:0. Najciekawszy i najdłuższy pojedynek stoczyła Magda Wysocka z Zuzanną Sułek. Magda przegrywała już 0:2 w setach. Jednak zmiana taktyki i doświadczenie ligowe spowodowało zmianę oblicza gry i Magda wygrała 3:2. Pewnie wygrały swój mecz w deblu Paulina Nowacka i Magda Wysocka z Sułek i Weroniką Dombka 3:0. Baliśmy się tego meczu z młodą drużyną Lubonia grającą tutaj bez kompleksów.

Cieszy zwycięstwo, satysfakcja dla kibiców i awans do Finałów Ogólnopolskich. Zespół z Gniezna otrzymał dyplom, medale i Puchar ufundowany przez Patrona imprezy – Dyrektora GOSiR- u Jacka Mańkowskiego.   

Prawdziwą niespodzianką było zwycięstwo drużyny Stelli Niechan Gniezno w  Pucharze Polski w konkurencji mężczyzn rozgrywanym w Luboniu. W tym finale startowały cztery zespoły: gospodarze- LKTS Luvena Luboń, Burza Drzeczkowo, Nałęcz Ostroróg i Stella Niechan Gniezno. W pierwszej rundzie nasz młody zespół trafił na bardzo doświadczonych zawodników Ostroroga. Po niezwykle długim i wyrównanym meczu wygraliśmy 4:3. Punkty w tym meczu zdobyli: Filip Kujawa-2, Dawid Balcerzak i Dariusz Sałamaszek po 1. W innym meczu LKTS Luboń wygrał z Drzeczkowem 4:2. W meczu finałowym spotkały drużyny Stelli i LKTS Luboń. W pierwszych grach Filip Kujawa pokonał Patryka Pyśka, Dariusz Sałamaszek wygrał z Danielem Welke, a Dawid Balcerzak przegrał z Maciejem Wiśniewskim. W deblu nasza para: Filip Kujawa-Dariusz Sałamaszek zdobyła kolejny punkt. Przy wyniku 3:1 Filip Kujawa przegrał z Wiśniewskim 2:3, ale Dariusz Sałamaszek pokonał Patryka Pyśka.

Zwycięstwo 4:2 w meczu i pierwsze miejsce w Pucharze Polski to niespodzianka i wielki sukces naszego młodego zespołu. Tym bardziej, że nasz zespół grał bez swojego lidera – Jakuba Różaka, który aktualnie jest w wojsku i do przysięgi nie może startować. Jest to historyczne – pierwsze zwycięstwo w Finale Pucharu Polski. A więc podobnie jak kobiety, nasz zespół męski awansował do Finałów Ogólnopolskich.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.