Kolejne sukcesy tenisistów Stelli Niechan Gniezno

Wyróżniony Kolejne sukcesy tenisistów Stelli Niechan Gniezno

Bardzo dobrze zaprezentowali się w Poznaniu podczas Turnieju Grand Prix Juniorów młodzi tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno. Sukces młodzieży Stelli jest dobrym prognostykiem na kolejne lata działalności sekcji tenisa stołowego.

Podczas zawodów w Poznaniu w gronie osiemdziesięciu startujących zawodników bardzo dobrze zaprezentował się  Dawid Balcerzak pokonując w finale kolegę klubowego Dariusza Sałamaszka 3:1. Wcześniej w ćwierćfinale Dawid pokonał Macieja Buśko z Mini Max Lubasz 3:0, w półfinale Filipa Ludwiczaka ze Śmigla 3:1. Natomiast Darek w półfinale zwyciężył  Wojciecha Hałasa z Wyrzyska 3:1. Tym samym Dawid i Darek awansowali do finałów ogólnopolskich , które rozgrywane będą w Łomży w dniach 23-25 lutego. Wśród dziewcząt  Zuzanna Lewandowska zajęła jedenaste miejsce.

W sobotę w pierwszych meczach rundy rewanżowej drugiej ligi zespół Stelli Niechan grał w Śmiglu i Drzeczkowie. Pierwszy mecz gnieźnianie przegrali 2:8 z doświadczonymi zawodnikami ze Śmigla. Mecz ten rozpoczął się bardzo pechowo. W pierwszych grach Dawid Balcerzak  miał kilka piłek setowych z Wojciechem Chwastyniakiem, a Filip Kujawa prowadził 10:7 w drugim secie przy prowadzenie w setach 1:0 z Wojciechem Waligórskim. Po tak pechowym początku z naszej młodej drużyny zeszło „ciśnienie”. Punkty zdobyli: Jakub Różak i Dariusz Sałamaszek.

Zupełnie odwrotnie rozpoczął i potoczył się drugi mecz w Drzeczkowie. Gnieźnieński zespół, najmłodszy w lidze pokonał rywala zdecydowanie 9:1. Kolejny mecz Stella zagra już w najbliższą sobotę w Gnieźnie z MKTS Opalenica.