Świąteczno-Noworoczne zmagania piłkarskie

Wyróżniony Świąteczno-Noworoczne zmagania piłkarskie

Przez ostatnie dni roku, hala GOSiR przy ulicy Zabłockiego była areną drugiej edycji Turnieju Świąteczno-Noworocznego w piłce halowej. W rywalizacji udział wzięło ogółem 28 zespołów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

Zespoły uczestniczące w Turnieju Świąteczno-Noworocznym  rywalizowały pomiędzy sobą w czterech kategoriach wiekowych. Mecze trwały 2 x 8 minut. Podczas trzydniowej rywalizacji na parkiecie rozegrano łącznie 69 spotkań, w których udział wzięło blisko 200 zawodników. Spotkania rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Wyjątek stanowiły drużyny gimnazjum, które w liczbie 10 zostały podzielone na dwie grupy A i B. Następnie po zmaganiach grupowych cztery najlepsze zespoły rywalizowały pomiędzy sobą w play offach i o miejsca od 1-4.

Szkoły podstawowe reprezentowały 6 zespołów: Wicherek Team, Tornado, Tactical Football, Stare Miasto , Meloniki, Grunwald.

Gimnazja reprezentowało 10 zespołów:
grupa A: Mięsne Fryty, Team Kosy, Coco Jambo, Young Team, Team Simba
grupa B: ADHD Squad, Cielimowo Team, Łap Gołębia, Tornado, Giorgio Ulani.

Szkoły ponadgimnazjalne reprezentowało 6 zespołów: M.T.T. Sprzątamy, FC Gniezno, Bonio Team, Tornado, Jeźdźcy Rohanu, Bez Nazwy

Grupę „open” reprezentowało 6 zespołów:
Meloniki, WKS Wola Skorzęcka,  Tornado, Byki Team, Apoel Hapoel, Wybrzeże Klatki Sch.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce wywalczył zespół Wicherek Team, przed Tornado i Tactical Footboll. Ze szkół gimnazjalnych najlepszym okazał się zespół Cielimowo Team, przed ADHD Squad i Mięsnymi Frytami.

Wśród szkół średnich najlepszym zespołem był zespół M.T.T.Sprzątamy, przed FC Gniezno i Bonio Team. Z grupy open pierwsze miejsce wywalczył zespół Mielonki, przed WKS Wola Skorzęcka i Tornado.

Organizatorem turnieju podobnie jak przed rokiem był Gracjan Andrzejewski, a patronat oraz puchary, medale i statuetki dla  indywidualnych zawodników w każdej kategorii wiekowej ufundował Prezydent Miasta Gniezna – Tomasz Budasz.