http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Marysin najlepszy w turnieju „Gramy dla Daniela”

Wyróżniony Marysin najlepszy w turnieju „Gramy dla Daniela”

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało w miniony weekend wspólnie z Wójtem Gminy Niechanowo, Wielkopolskim Zrzeszeniem LZS i Szkołą Podstawową Mikołajkowy Halowy Turniej Piłki Nożnej „Gramy dla Daniela”, który odbył się w hali sportowej w Niechanowie.


- Celem turnieju była integracja uczestników i wolontariuszy oraz mieszkańców naszej „różanej gminy” na rzecz gromadzenia środków finansowych, które zostaną przeznaczone na rehabilitację i leczenie Daniela Miętkiewicza, ciężko porażonego prądem wysokiego napięcia przy usuwaniu skutków nawałnicy 15 sierpnia 2017 roku – mówi Tadeusz Tomaszewski, asystent europoseł Krystyny Łybackiej, która objęła patronat honorowy nad turniejem.

W turnieju uczestniczyło 16 zespołów z Marysina, Czechowa, Powidza, Trzuskołonia, Jankowa Dolnego, Gniezna, Wrześni, Szczytnik Czerniejewskich, Witkowa i Łodzi. W ciągu 11 godzin rozegrano 37 meczów, a zawody sędziowali Edward Szafran i Zdzisław Siudziński.

Dla uczestników turnieju, kibiców i wolontariuszy napoje przekazali pracownicy sklepu Dino w Niechanowie i Krzysztof Trzaskawka – sklep Pelikan. Drożdżówki organizatorzy imprezy otrzymali od piekarni Kajmak w Niechanowie, faworki upiekła osobiście Maria Kierzek – sołtys Malczewa, ciasto Anna Stanowska – Wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan, a kanapki przygotowały panie z rady sołeckiej z Marysina na czele z Markiem Jagodzińskim – sołtysem.

Turniej charytatywny przed meczem pokazowym Piłkarskiej Szkółki Dziewcząt z Gniezna otworzył wójt gminy Niechanowo Eugeniusz Zamiar wraz z inicjatorem turnieju Tadeuszem Tomaszewskim i Prezesem Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan – Stanisławem Dolacińskim.

Wydarzenie sportowo – integracyjne obsługiwali wolontariusze: Zbyszek Linkiewicz, Maria Kierzek, Marek Jagodziński, Iwona Tomaszewska, Mikołaj Stanowski, Anna Stanowska, Justyna Banasik, Stanisław Dolaciński. Zbiórkę pieniędzy w ramach zbiórki publicznej do puszki prowadziła Ewa Kasprzyk.

Turniej był okazją do przeprowadzenia licytacji strojów olimpijskich przekazanych przez Polski Komitet Olimpijski. Licytację przeprowadził Przewodniczący Komisji ds. Współpracy z Olimpijczykami – Tadeusz Tomaszewski.    

Turniej rozegrano w grupach każdy z każdym, a następnie zwycięzcy grup rywalizowali między sobą.W finale turnieju „Gramy dla Daniela” drużyna z Marysina, której kapitanem był Mateusz Jagodziński pokonała 2:1 ekipę 33 BLTr z Powidza, której kapitanem był Zbyszek Kościański.    W meczu o III miejsce MDT Meble Piotra Różewskiego pokonały w rzutach karnych 2:1 „Warzywa bez Skórki” z Jankowa Dolnego Huberta Adamskiego.

Dalsze miejsca zajęli:
V miejsce zajęła drużyna UKS „Lider” Szczytniki Czerniejewskie II Adriana Grzelaka,
VI miejsce zajęli „Milionerzy” z Wrześni Piotra Grześkowiaka,
VII – TOR Łódź Michała Szczodrowskiego,
VIII – Tornado Gniezno Gracjana Andrzejewskiego.

Puchary dla najlepszych drużyn ufundował Wójt Eugeniusz Zamiar, a wręczyli radni gminy Niechanowo Maria Kierzek i Marek Jagodziński oraz organizator Tadeusz Tomaszewski.

Wspólny cel „Pomoc dla Daniela” zjednoczył w sobotę 9 grudnia 2017 r. w Niechanowie ludzi pełnych energii i pasji społecznej pomagającym osobie w potrzebie. Łącznie z wpisowego i zbiórki publicznej zebrano 3009 zł na leczenie i rehabilitację Daniela Miętkiewicza.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.