http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Pamiętamy! Pamięci Czarka Bilarzewskiego

Wyróżniony Pamiętamy! Pamięci Czarka Bilarzewskiego

V Memoriał im. Cezarego Bilarzewskiego rozegrany został wczoraj w Kłecku. Rozgrywki w piłce siatkowej poświęcone zostały pamięci zmarłego przed sześcioma laty nauczyciela wychowania fizycznego w Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku. Doskonale wiemy o tym, że nie ma ludzi niezastąpionych, są jednak tacy, po odejściu których pozostaje wielka pustka.


Ze względu na zmiany organizacyjne, zachodzące w polskiej oświacie, tegoroczny Memoriał był wewnętrzną sprawą kłeckiego gimnazjum. W zawodach udział wzięły 3 zespoły dziewcząt oraz 4 drużyny chłopców. Mecze rozgrywano w gościnnej sali gimnastycznej kłeckiej podstawówki. W kategorii chłopców bezkonkurencyjna okazała się drużyna Kłecko 3 (klasa sportowa 2b) przed Kłeckiem 2 (reprezentacja klas trzecich), Kłeckiem 4 (reprezentacja klas drugich) oraz Kłeckiem 1 (klasa sportowa 3b). Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.
    
Z kolei w kategorii dziewcząt triumfowało Kłecko 3 (klasa sportowa 2b) przed Kłeckiem 2 (reprezentacja klas trzecich) oraz Kłeckiem 1 (klasa sportowa 3b). Rozgrywki dziewcząt dziewcząt odbywały się z kolei systemem pucharowym.  
    
W turnieju udział wzięło prawie 70 młodych siatkarek i siatkarzy, a wynik memoriałowych zmagań był tak naprawdę sprawą drugorzędną, jako że chodziło przecież o pamięć. Tradycyjnie nie zawiodła rodzina Czarka Bilarzewskiego. Rozgrywkom przyglądali się bowiem z trybun: Maria (żona), Jacek (syn) oraz Renata (mama) Bilarzewscy. Oni też wręczali uczestnikom zawodów nagrody.

Organizatorem V Memoriału im. Cezarego Bilarzewskiego był Uczniowski Klub Sportowy MITRA oraz Gimnazjum im. prof. Władysława Nehringa w Kłecku. Fundatorami nagród był natomiast Urząd Miejski Gminy Kłecko. Turniej był współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Kłecko, w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.