http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Powiedz TAG dla rugby zimą”

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy

„Powiedz TAG dla rugby zimą” - pod takim hasłem odbył  się pierwszy w historii turniej halowy rugby tag dla dzieci i młodzieży w Gnieźnie. Miejscem rywalizacji dla młodych adeptów i adeptek tego sportu była hala II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie.


W hali II LO w Gnieźnie rozegrany został turniej dla najmłodszych w rugby, a konkretnie rugby tag.  Warto przypomnieć, że gra ta  jest bezkontaktową szkolną odmianą rugby, gdzie popularną szarże zastępują dwie przyczepione do pasa na rzep taśmy tzw. ,,TAGI”. Rugby tag jest dla każdego w każdym wieku, a mecze rozgrywać można w każdych warunkach. W zespołach grać mogą zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. W turnieju rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych. Ostatecznie po kilkugodzinnej, ciekawej i emocjonującej rywalizacji, klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

Kategoria wiekowa Mini Żak (2007 i młodsi):
1. Szkoła Podstawowa nr 5 w Poznaniu
2. Arka Rumia
3. Husaria Kalisz
7. Tytan Gniezno
Kategoria wiekowa Żak-Młodzik (2004-2006):
1. Sparta Jarocin
2. Tytan Gniezno
3. Husaria Kalisz

Organizując turniej, klub Tytan Gniezno  chciał  pokazać, że rugby jest na prawdę dla każdego. Bez obaw mogą uprawiać tę dyscyplinę dzieci z gnieźnieńskich szkół, co pokazują zawodnicy GKR Tytan Hopes.

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.