http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jesienny Bieg Osiedla Winiary

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Jesienny Bieg Osiedla Winiary

Po raz  XXVII odbył się Jesienny Bieg Osiedla Winiary. Tradycyjnie na starcie zameldowały się zarówno przedszkolaki, jak i młodzież szkolna. Był również cieszący się sporym zainteresowaniem bieg rodzinny. Tutaj najważniejsze jest uczestnictwo, a nie miejsce.


Jesienny Bieg Osiedla Winiary już od 27 lat na stałe wpisany jest w kalendarz imprez sportowych w naszym mieście. Głównym celem tej imprezy jest upowszechnianie biegania i wyrabianie nawyku aktywnego uczestnictwa w różnych formach współzawodnictwa indywidualnego i zespołowego.

Dystanse na których ścigali się uczestnicy rywalizacji to od 200 metrów dla przedszkolaków do 1500 metrów dla młodzieży. Atrakcją tej imprezy jest bieg rodzinny na dystansie 1200 metrów. Cieszył się on jak zwykle sporym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko osiedla Winiary. Wystartowało w nim ponad  dwieście zespołów rodzinnych, a zespoły te to minimum dwie osoby. Najlepsi w rywalizacji otrzymali nagrody, puchary i pamiątkowe  dyplomy.  Każdy z uczestników otrzymał po raz pierwszy okolicznościowy medal. Były też rozlosowywane nagrody wśród wszystkich uczestników rywalizacji w biegu rodzinnym.

Organizatorami imprezy była Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa,  Rada Osiedla Winiary i Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, przy wsparciu miasta i powiatu.   Szczegółowe wyniki biegu dostępne będą na stronie internetowej organizatora.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.