http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Robert Góralczyk i Mirosław Jankowski najlepsi!

W poniedziałkowym (11 września) turnieju brydżowym każda z 12 startujących par reprezentujących ośrodki brydża sportowego Gorzowa, Poznania, Rogowa, Trzemeszna i Gniezna rozegrała w restauracji Leo Libra, 30 rozdania będące IX edycją tegorocznych Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. Przygotowane przez Polski Związek Brydża Sportowego rozdania rozgrywano na zapis maksymalny, najpopularniejszy rodzaj brydża porównawczego.


Jak zwykle i tym razem emocji przy stolikach było wiele, gdyż przygotowane przez PZBS rozdania były ciekawe i wymagały odważnej, ale przemyślanej licytacji, niemałych umiejętności w rozgrywce oraz głębokiej analizy nad pierwszym wistem i kolejnymi zagraniami. Wielu doświadczonych brydżystów uczestniczących w tym turnieju nie poradziło sobie z rozdaniami, popełniając błędy zarówno w licytacji jak i rozgrywce oraz w obronie.

Tym razem w rozegranych 30 rozdaniach najlepszą licytację, wist, rozgrywkę i obronę zademonstrowała para: Robert Góralczyk (PAB Poznań/Gniezno) – Mirosław Jankowski (niezrzeszony), która wygrała turniej wynikiem 68,33 procent Drugą lokatę z rezultatem 65,67 procent zajął duet Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Admira Poznań). Dwie pierwsze pary zdecydowanie wyprzedziły pozostałych uczestników tego turnieju i mają realne szanse zająć wysokie miejsce w krajowej klasyfikacji. Trzecią lokatę uzyskując 58,33 procent zajęła para Zbigniew Marciniak – Rafał Mikołajczak (Lokator Gniezno) a czwarte miejsce z wynikiem 54,33 zajął duet Jan Jarmuż (Forta Rogowo) – Piotr Stefański (Lokator). Na piątym miejsce z rezultatem 48,67 procent uplasowała się para Stanisław Kowalczewski – Remigiusz Szymczak(PAB Poznań/ Gniezno). Kolejne, szóste miejsce z wynikiem 48,23 procent zajęła para Czesław Jochemski – Andzrej Klimuk (PAB Poznań/Gniezno).

Kolejny turniej brydżowy  rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek, 18 września o godz. 17.15 w restauracji Leo Libra. Będzie to trzeci z pięciu turniejów  (kolejne 16 października i 20 listopada) o mistrzostwo powiatu gnieźnieńskiego. Mistrzostwa rozgrywane są pod patronatem starosty gnieźnieńskiego Beaty Tarczyńskiej. Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator Turniejów w Gnieźnie – zaprasza do udziału w turnieju wszystkich znających zasady gry w brydża a zwłaszcza tych brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.