Koniec ścigania juniorów

• Napisane przez Wojciech Orłowski
Wyróżniony Koniec ścigania juniorów

Młodzieżowcy Startu Gniezno zajęli siódme miejsce w ostatnich zawodach półfinałowych w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów i nie wystąpią w finale tych rozgrywek.

Turniej rozegrano w Gdańsku w poniedziałek, po południu. Nasi reprezentanci dobrze wypadli na tle innych rywali, ale musieli tym razem wystąpić w składzie dwuosobowym. Do boju ruszyli jedynie Patryk Fajfer i Damian Stalkowski, którzy wygrali po jednym ze swoich wyścigów. Ten pierwszy zdołał pokonać Damiana Dróżdża ze Sparty Wrocław, a drugi pokonał na koniec zawodników gospodarzy.

Biegi z udziałem zawodników HAWA „Start” Gniezno:
2 z Wrocławiem – P. Fajfer, Dróżdż, Stalkowski (u), L. Skupień (t)
6 z Daugavpils – Trofimow, Michaiłow, P. Fajfer
9 z Gorzowem – Czerniawski, Szczotka, Stalkowski
14 z Grudziądzem – Wieczorek, Trzensiok, Stalkowski
18 z Gdańskiem – Stalkowski, Bieliński, P. Fajfer, Żupiński (u)
21 z Rzeszowem – B. Kowalski, P. Fajfer, Rząsa

Punkty zdobyte indywidualnie:
Patryk Fajfer – 7 pkt. (3, 1,1,2)
Damian Stalkowski – 5 pkt. (u, 1,1,3)

W końcowej klasyfikacji zwyciężyli gospodarze – Wybrzeże Gdańsk (24 pkt.), drugie miejsce przypadło młodzieżowcom GKM-u Grudziądz (20 pkt.), a trzecie reprezentantom Stali Rzeszów (19 pkt.). Na dalszych pozycjach uplasowali się: Lokomotiv Daugavpils (18 pkt.), Stal Gorzów i Sparta Wrocław (po 16 pkt.) i Start Gniezno (12 pkt.).

W finale wystąpią: Get Well Toruń, Stal Gorzów, Unia Leszno, Sparta Wrocław, Włókniarz Częstochowa, Wybrzeże Gdańsk, GKM Grudziądz, a zawody zostaną rozegrane 26 września w Toruniu.