http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gimnazjaliści z Kiszkowa na obozie sportowym!

  • Napisane przez Hanna Czosnowska
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Gimnazjaliści z Kiszkowa na obozie sportowym!

Czterdziestu dwóch uczniów Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Kiszkowie, pod opieką kadry w składzie: Katarzyna Chuda, Hanna Czosnowska, Mariusz Czosnowski, Marek Jankowiak, wzięło udział w obozie sportowo-turystycznym w Świętej.


Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy: grupa sportowa dziewcząt, grupa sportowa chłopców oraz grupa turystyczna. Grupy sportowe realizowały plan treningów piłki siatkowej, natomiast grupa turystyczna zadania przyrodniczo – krajoznawcze. Część zajęć miała charakter integracyjny i była realizowana wspólnie we wszystkich grupach. Zajęcia sportowe odbywały się w hali z dwoma pełnowymiarowymi boiskami oraz na terenie rekreacyjnym wokół szkoły.

Grupa siatkarska liczyła 30 uczestników – 14 chłopców i 16 dziewcząt. Zajęcia odbywały się dwa razy dziennie po dwie godziny (10.00 – 12.00 i 15.00 – 17.00). Treningi prowadzone były przez Marka Jankowiaka (grupa chłopców) i Mariusza Czosnowskiego (grupa dziewcząt) przy ogromnej pomocy zawodniczki klubu MUKS Amber Kalisz i uczennicy VII LO SMS w Kaliszu Katarzyny Czosnowskiej, której umiejętności siatkarskie, znajomość ćwiczeń treningowych oraz tzw. obycie boiskowe z całą pewnością przyczyniły się do podniesienia jakości tych treningów. Na uwagę zasługuje bardzo duże zaangażowanie młodzieży na każdych zajęciach. Uczestnicy trenowali różne elementy techniczne i taktyczne składające się na grę w piłkę siatkową.

Na koniec każdego treningu odbywała się gra szkoleniowa, podczas której zawodniczki i zawodnicy mogli wykorzystywać i prezentować nowo nabyte umiejętności. W trakcie zajęć treningowych miały również miejsce różnego rodzaju gry i zabawy, które wywoływały dużo radości wśród uczestników oraz przeróżne konkursy siatkarskie, podczas których była możliwość rywalizacji indywidualnej z koleżankami i kolegami o wyjątkowe nagrody. Bardzo ucieszył nas, opiekunów fakt, że każdego wieczoru nasi podopieczni tworzyli drużyny mieszane i grali w siatkówkę świetnie się przy tym bawiąc.

Sprzęt sportowo-rekreacyjny zabrany na obóz, baza sportowa zastana w Świętej i przede wszystkim wzorowa postawa młodzieży wystarczyły, aby w pełni zrealizować plany treningowe.
Warto nadmienić, że każdego ranka o 7.30 wszyscy uczestnicy spotykali się na placu przed szkołą, aby wziąć udział w porannej gimnastyce.

Działania grupy turystycznej, pod opieką Katarzyny Chudej, zakładały odkrywanie tajemnic Świętej i Ziemi Złotowskiej. Kilometry przebytych tras pieszych, dociekliwość młodych krajoznawców, a potem zajęcia kameralne zaowocowały grą terenową pod nazwą „Gra o Święty Gral” zorganizowaną dla koleżanek i kolegów sportowców. Pięć drużyn z opiekunami rywalizowało o tajemniczy skarb. Aby go zdobyć gracze musieli sprawdzić się w orientacji w terenie, wykazać sprawnością, rozwiązać zadania przyrodnicze, na spostrzegawczość, odszukać świętych w Świętej, a w sobie ukryte możliwości i poczucie humoru. W świetnych nastrojach wszyscy dotarli na metę, ale zwycięstwo i Święty Gral przypadł najlepszym. Jednak upominków nie zabrakło dla żadnego uczestnika zabawy, również zapracowanych organizatorów.

Realizując swój program grupa turystyczna udała się do Złotowa – stolicy powiatu i Krajny, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzili Muzeum Ziemi Złotowskiej, poznając fascynującą historię regionu. Młodzi turyści odbyli również wycieczkę do Osieka nad Notecią. Tam, w ślad za przewodnikiem kroczyli ścieżkami wyjątkowego skansenu – Muzeum Kultury Ludowej. W drodze powrotnej odbyli rekonesans po najstarszym sanktuarium maryjnym w Polsce w Górce Klasztornej.
Gimnazjaliści z grupy turystycznej zasłużyli na wyróżnienie za pasję i zaangażowanie w działaniu, za kreatywność, ciekawość świata i poczucie humoru. Umiejętnie naukę i wysiłek zamieniali w dobra zabawę. Dla wszystkich uczestników obozu została również zorganizowana wycieczka do Piły.

Ostatniego wieczoru wszyscy zebrali się w sali na uroczystym podsumowaniu obozu. Wyłonieni zostali zwycięzcy poszczególnych konkursów. Każdy uczestnik zgrupowania otrzymał nagrodę w postaci sprzętu sportowo-turystycznego i słodyczy oraz koszulkę obozową. Wieczór zakończył się ucztą w stylu włoskim, czyli pizza dla każdego.

Tegoroczny wypoczynek letni w Świętej bez wątpienia należał do bardzo udanych. Przemawiają za tym doskonałe opinie młodych uczestników wyrażane zarówno w spontanicznych rozmowach, jak też wynikami ewaluacji końcowej. Młodzież z entuzjazmem wypowiadała się o organizacji obozu, treningach siatkarskich, zajęciach krajoznawczych, chętnie uczestniczyła w różnorakich konkursach, doceniła ciekawy i twórczy program pobytu w Świętej, liczne atrakcje i upominki dla wszystkich. Nie bez znaczenia była przyjazna atmosfera, dobra komunikacja, wzajemne zaufanie i porozumienie między wychowankami a opiekunami. Sportowy wysiłek, turystyczne odkrycia i przygody, adrenalina rywalizacji, radość wakacyjnego wypoczynku, ale i codzienne obowiązki porządkowe czy leczenie kontuzji stały się udziałem już nie przypadkowej grupy, ale wspólnoty uśmiechniętych młodych ludzi i pełnych satysfakcji wychowawców.

Galeria z obozu do obejrzenia tutaj

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.