http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jerzy Jackowski ze „Złotym Trzosem”!

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Jerzy Jackowski ze „Złotym Trzosem”!

Po raz jedenasty rozegrany został Turniej Łuczniczy o „Złoty Trzos Gnieźnieńskiego Grodu”. Po raz kolejny natomiast łucznicy rywalizowali na Placu Świętego Wojciecha w ramach dwudniowego widowiska historycznego Koronacja Królewska. W tym roku do rywalizacji stanęło 40 łuczników. Zwycięzcą został Jerzy Jackowski z Warszawy, wyprzedzając ubiegłorocznego triumfatora łodzianina Łukasza Nawalnego. Wśród niewiast bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Klimkiewicz z Gniezna.


Tegoroczna edycja Turnieju Łuczniczego o Złoty Trzos Grodu Gnieźnieńskiego cieszyła się sporym zainteresowaniem miłośników strzelania z łuku z terenu całej Polski. Do Gniezna zjechali łucznicy miedzy innymi z Poznania, Warszawy, Płocka, Rudy Śląskiej, Środy Wlkp., Łodzi, Wrześni, Golubia-Dobrzynia, Olkusza, Bydgoszczy, Obornik, Trzebierza, Krotoszyna, Rudy Śląskiej, Biskupina, Żnina i oczywiście Gniezna.

Głównym warunkiem wzięcia udziału w rywalizacji było ukończenie 16 roku życia. Nie można też było być zawodnikiem wyczynowym w tej dyscyplinie sportu.  Uczestnicy turnieju oddawali strzały z łuku do tarcz z odległości: 15, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60, 65, 70 m. Wygrywał ten, który uzyskał najlepszy wynik z największej odległości.

Ostatecznie, pierwsze miejsce zajął Jerzy Jackowski z Warszawy, a drugie Łukasz Nawalny z Łodzi - ubiegłoroczny zwycięzca. Wśród kobiet najlepszą okazała się być Katarzyna Klimkiewicz z Sekcji Łuczniczej działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Spośród gnieźnian najlepszy był Michał Nowak. Zawody odbyły się na placu Świętego Wojciecha. Sędzią głównym tym razem był Robert Bidziński z MOK w Gnieźnie.Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.