Strongmani przyjechali do Niechanowa

• Napisane przez Agnieszka Nowacka
Wyróżniony Strongmani przyjechali do Niechanowa

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie rozegrane zostały Regionalne Młodzieżowe Zawody Siłaczy OHP „Strongman 2017”.

Do konkursu zaproszone zostały nie tylko drużyny z jednostek OHP ale również zawodnicy z placówek oświatowych i wychowawczych m.in. Zakład Poprawczy w Witkowie oraz Zespół Placówek Wspierania Rodziny w Trzemesznie.

W konkursie udział wzięło 12 uczestników z 6 zespołów: OSiW OHP Chraplewo, OSiW OHP Próchnowo, HP OHP Śrem, HP OHP Września, OSiW OHP Niechanowo. W rywalizacji poza konkursem wystąpiła drużyna Niepublicznego Gimnazjum w Niechanowie.

Siłacze startowali w 2 kategoriach wagowych: do 75 kg i powyżej 75 kg, w 5 konkurencjach: przewracanie opony (ok.150 kg, 4 obroty i 5 obrotów) spacer farmera (2 x 46 kg, i 2 x 57 kg), rzut palem (ok. 15 kg), wrzucanie worków na platformę (4 x 50 kg, 5 x 50 kg) oraz waga płaczu przodem (10 kg, i 12,5 kg).

W kategorii do 75 kg 1 miejsce zajął Michał Kędzierski – OSiW OHP Niechanowo, 2 miejsce zajął Adrian Łuszczak – OSiW OHP Chraplewo, a 3 miejsce wywalczył Krystian Zachariasik – HP Września. W kategorii powyżej 75 kg zwyciężył Kamil Sierakowski – HP Śrem, 2 miejsce zajął Sebastian Pyschny – OSiW OHP Chraplewo, a 3 lokatę wywalczył Norbert Białas – OSiW OHP Niechanowo.

W przerwie między konkurencjami odbył się tradycyjnie Bieg o Puchar Kierownika OSiW w Niechanowie. Dystans 1500 metrów uczestnicy pokonali po terenie zabytkowego kompleksu pałacowo - parkowego. Zwycięzcą biegu został: Dominik Ignasiak z Próchnowa, drugą i trzecią lokatę wywalczyli: Rafał Dobek i Oskar Kazimierczak z OSiW w Niechanowie.

Zawody przebiegały atmosferze zdrowej rywalizacji i zgodnie z zasadą fair - play. Gościem specjalnym zawodów był utytułowany zawodnik Strongman Artur Walczak. W 2016 roku, w Dubaju pobił  rekord świata w konkurencji: spacer farmera. Wśród opiekunów ważną postacią okazał się wychowawca OSiW w Chraplewie - Paweł Najdek, dziewięciokrotny mistrz Polski w podnoszeniu ciężarów oraz reprezentant Polski na olimpiadach w Sydney i Atenach.

Młodzi zawodnicy stwierdzili, że turniej był okazją do wymiany doświadczeń, wykazania się, sprawdzenia aktualnej formy i ciekawym sposobem spędzenia czasu. Konkurs uświadomił im nie tylko potrzebę systematycznego treningu ale także możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

Puchary i nagrody ufundował Komendant WWK OHP w Poznaniu, Michał Tadeusz Comba.  Partnerami imprezy byli Uczniowski Klub Sportowy Pałac, Urząd Gminy w Niechanowie oraz Edukacja Lubasz s.c.