http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kuce, klacze i ogiery powróciły na stadion przy Wrzesińskiej!

Wyróżniony Kuce, klacze i ogiery powróciły na stadion przy Wrzesińskiej!

Na stadionie żużlowym w Gnieźnie tym razem odbyły się zawody hippiczne. To powrót tej dyscypliny sportu po latach na ten obiekt. Szkoda tylko, że tak niewielu gnieźnian zdecydowało się na oglądanie tak widowiskowej rywalizacji.


Stadion Miejski przy ulicy Wrzesińskiej tym razem zajęły nie konie mechaniczne, a dorodne kuce, klacze i ogiery. Zresztą warto wspomnieć, że ten obiekt w pierwszych latach po wybudowaniu często gościł zawody hippiczne. Teraz powrócono do korzeni.

Zawody w formie towarzyskiej zostały zorganizowane były przez uczniowski klubu sportowy „Masters”. Podczas kilkugodzinnej rywalizacji kilkudziesięciu zawodników, w różnym wieku walczyło o najlepsze wyniki w skokach przez przeszkody. Walczono w  pięciu kategoriach (konkursach): kuce, konkurs klasy mini LL, LL, L o puchar Starosty Gnieźnieńskiego oraz L1 o puchar Prezydenta Miasta Gniezna. Najlepsi zawsze po dekoracji prezentowali się podczas rundy honorowej w rytmie Marsza Radetzkiego.

Szkoda, że tak niewielu gnieźnian skorzystało z możliwości obejrzenia zawodów. Dla najmłodszych przygotowane były liczne atrakcje , takie jak zamki dmuchane czy spotkanie z najmniejszymi kucykami, jakie są w Gnieźnie. Była też prowadzona akcja charytatywna zbiórki pieniędzy dla chorej dziewczynki. Ostateczne wyniki w poszczególnych kategoriach dostępne będą na stronie internetowej UKS Masters Gniezno.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.