http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wielkanocne „młode talenty”

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Wielkanocne „młode talenty”

W hali sportowej w Niechanowie odbył się szósty Turniej Tenisa Stołowego „Szukamy Młodych Talentów”. Tym razem z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych turniej miał okolicznościowy charakter.


Przy tenisowych stołach w ramach turnieju pod hasłem „Szukamy Młodych Talentów” stanęło aż siedem 76 zawodników i zawodniczek. Byli to uczniowie z 10 szkół powiatu gnieźnieńskiego i nie tylko.  Dużą radość na samym początku sprawiło wręczenie wszystkim dzieciom słodkich upominków. A potem rozpoczęła się sportowa walka o cenne punkty. Była ona jak zwykle emocjonująca tak dla młodych zawodników jak i ich opiekunów.

Ostateczne wyniki rywalizacji:
Kategoria dziewcząt klasa 1-3
1. Łucja Prawniczak – Niechanowo
2. Kalina But – Kleszczewo
3. Zuzia Nowak – Kleszczewo
4. Aleksandra Prus – Niechanowo

Kategoria chłopców klasa 1-3:
1. Patryk Król – Sławno
2. Adam Wojciak – Kleszczewo
3. Bartosz Smarzyk – Niechanowo
4. Mateusz Molski – Słupca

Kategoria dziewcząt klasa 4-6:
1. Zuzanna Lewandowska – Niechanowo
2. Zuzanna Jasiecka – Niechanowo
3. Lena Kasprzak – Kleszczewo
4. Klaudia Sobczak – Sławno

Kategoria chłopców klasa 4-6:
1. Karol Wojtecki – Łagiewniki Kościelne
2. Adrian Tymosz – SP 8 Gniezno
3. Kamil Król – Sławno
4. Mateusz Przybylski – Budziszewko

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali okolicznościowe medale oraz nagrody.

W klasyfikacji zespołowej szkół o Puchar Wójta Gminy Niechanowo – Eugeniusza Zamiar  najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa Kleszczewo 41 pkt., wyprzedzając SP Niechanowo  37 pkt. I SP Sławno 19 pkt. Dalsze miejsca zajęły: Budziszewko, Sławno,  Łagiewniki Kościelne, SP nr 8 Gniezno, Słupca.

Tradycyjnie organizatorami rozgrywek było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry Gniezno”, Klub Sportowy „Stella”, Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Niechanowo – Eugeniusz Zamiar, fundator trzech pucharów dla najlepszych szkół w klasyfikacji zespołowej. W uroczystości otwarcia udział wzięli: Wójt Gminy Niechanowo – Eugeniusz Zamiar, Prezes Klubu Sportowego „ Stella” – Zdzisław Kujawa, Prezes Stowarzyszenia „Chrobry Gniezno” – Stanisław Dolaciński i wieloletni sędzia główny rozgrywek Tadeusz Nowak.

Ostatni finałowy turniej XV edycji rozgrywek „Szukamy młodych talentów” odbędzie w dniu 1 czerwca o godz. 16.00 na hali sportowej GOSiR przy ul. Paczkowskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.