http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Początek sezonu na „Orliku” w Lednogórze pełen emocji

Wyróżniony Początek sezonu na „Orliku” w Lednogórze pełen emocji

W słoneczne wiosenne przedpołudnie na boisku piłkarskim „Orlik 2012” w Lednogórze rozegrany został VIII Wiosenny Turniej Piłki Nożnej Chłopców do lat 16. Turniej zorganizowany został przez Szkołę Podstawową w Lednogórze i Urząd Gminy Łubowo.


W turnieju zagrali piłkarze - uczniowie z Gimnazjum w Łubowie oraz najstarsze klasy ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Łubowo. Po meczach eliminacyjnych w grupach, do dalszej fazy rozgrywek przeszły zespoły, które zagrały spotkania finałowe.

Finał B, o III miejsce rozegrały zespoły „Błogosławieni i Miłosierni” oraz „Malina i Spółka” W regulaminowym czasie gry zespoły zdobyły po jednej bramce i wynik brzmiał 1:1. W wyniku serii rzutów karnych lepszym okazał się zespół „Malina i Spółka” wygrywając wynikiem 6:3. Należy nadmienić że zespół ten w większości składał się z uczniów - piłkarzy ze Szkoły Podstawowej w Lednogórze. Piłkarze z tego zespołu strzelili wszystkie rzuty karne, a największym kunsztem piłkarskim wykazał się ich bramkarz – Alan Wachowiak.

Finał A, miał jeszcze bardziej elektryzujący kibiców i piłkarzy przebieg. Zespół „Zjednoczone Wyspy Lednickie” pomimo osłabienia wynikającego z kontuzji kluczowego piłkarza formacji obrony, doprowadził w regulaminowym czasie gry do remisu 1:1 z zespołem „Olimpia Zgon” Podczas serii pięciu rzutów karnych rezultat brzmiał 6:6. Sędzia zarządził rozstrzygający rzut karny dla każdego zespołu. Po zdobyciu bramki przez piłkarza „Olimpia Zgon”, rzut karny egzekwowany przez „Zjednoczone Wyspy Lednickie” został obroniony i wynik meczu brzmiał 7:6 dla „Olimpia Zgon”

Klasyfikacja końcowa:
1. „Olimpia Zgon”
2. „Zjednoczone Wyspy Lednickie”
3. „Malina i Spółka”

Wyróżnienia indywidualne:
Król Strzelców– Radosław Jednachowski „Zjednoczone Wyspy Lednickie”
Najlepszy Piłkarz – Cezary Graczyk „Zjednoczone Wyspy Lednickie”
Najlepszy Bramkarz – Alan Wachowiak „Malina i Spółka”
Najlepszy Piłkarz Młodego Pokolenia – Gracjan Krugiołka „Malina i Spółka”

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.