http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Klaudia Piórek po raz trzeci „Sportowcem Roku”!

  • Napisane przez Wojciech Orłowski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Fot. Jerzy Andrzejewski Fot. Jerzy Andrzejewski

Za nami gala XII plebiscytu Orły Gnieźnieńskiego Sportu, podczas którego poznaliśmy nazwiska najlepszych sportowców i działaczy w wybranych kategoriach. Najważniejsza statuetka trafiła po raz kolejny do mistrzyni karate – Klaudii Piórek, na kolejnych miejscach uplasowali się Szymon Budnikowski i Robert Bosiacki. Po zakończeniu oficjalnej części Gali poinformowano także, że 2 maja na stadionie żużlowym w Gnieźnie rozegrana zostanie impreza międzynarodowa „Speedway Best Pairs”.


W piątek wieczorem rozdane zostały Orły Gnieźnieńskiego Sportu, czyli wyróżnienia za rok 2016, które wręczono w auli I Liceum Ogólnokształcącego. - Sport w każdym mieście odgrywa bardzo ważną rolę i z jednej strony mamy sport dzieci i młodzieży, to jest rzesza sięgająca kilku tysięcy młodych ludzi, których w ten sposób odrywamy od elektroniki i którym w ten sposób dajemy możliwość fizycznego wytchnienia, bo jeśli będzie sprawność fizyczna, to będzie także umysłowa sprawność – mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

- Z kolei dzisiejsza gala stanowi podsumowanie osiągnięć ludzi, którzy w sposób profesjonalny lub półprofesjonalny zajmują się sportem, bo ten sport jest również bardzo ważny. To właśnie dlatego budujemy halę sportową, którą oddamy do użytku w 2018 roku i ta hala będzie musiała pracować, być zapełniona przez zespoły futsalistów, piłkarek ręcznych, piłkarzy ręcznych czy koszykarzy. Mamy więc dla każdego kibica sport, który może on sobie wybrać, a dziś jest okazja, żeby naszym działaczom i sportowcom podziękować za to, że to robią – dodaje T. Budasz.

Powołana w tym celu przez prezydenta Pierwszej Stolicy Polski kapituła, złożona z gnieźnieńskich dziennikarzy zajmujących się tematyką sportową, przyznała nagrody w tajnym głosowaniu, a w piątek właśnie ogłoszono wyniki tego zbiorowego werdyktu:

Sportowiec Roku:
1. Klaudia Piórek – karate – AKT Samuraj Gniezno
2. Szymon Budnikowski – koszykówka – MKK Gniezno
3. Robert Bosiacki – rugby – GKR Tytan Gniezno
4. Adam Konieczny – piłka nożna – MKS Mieszko Gniezno
5. Arkadiusz Brożek – hokej na trawie – UKS Start Gniezno
6. Joanna Różańska – piłka ręczna – MKS PR Gniezno
7. Paulina Nowacka – tenis stołowy – KS Stella Gniezno
8. Jacek Kurowski – hokej na trawie – UKS Start Gniezno
9. Michał Szydłowski – koszykówka – MKK Gniezno
10. Piotr Zabiszak – triathlon – GTT Diament Gniezno

Działaczem roku wybrano Rafaela Wojciechowskiego, który reaktywował sport żużlowy w Pierwszej Stolicy Polski. - Dla mnie to jest jednak duże zaskoczenie, bo dopiero zaczęliśmy działać. To jest duża motywacja dla mnie, by podjęte działania doprowadzić do celu. Powróciliśmy do ligi, a teraz chcemy świętować z drużyną sukcesy i awansować o ligę wyżej, to jest nasz cel na ten rok – zapowiada Rafael Wojciechowski, który przekazał, że 2 maja na stadionie żużlowym w Gnieźnie rozegrane zostaną zawody międzynarodowe Speedway Best Pairs, czyli jedna z  3 rund  nieoficjalnych mistrzostw świata par na żużlu. - To będzie siedem najlepszych par świata i przyjadą najlepsi zawodnicy na świecie. Wszystko będzie też transmitowane na żywo przez telewizję Eurosport  do 84 krajów na całym świecie i to będzie wielka promocja naszego miasta – dodaje.

W pozostałych kategoriach wygrali: Dariusz Szarzyński, trener zapaśników Husarza Gniezno – Trener Roku, GKR Tytan Gniezno (rugby) – Drużyna Roku, Szymon Bereziński, zapaśnik Husarza Gniezno – Odkrycie Roku, ogólnopolski turniej w piłce ręcznej organizowany przez MKS PR Gniezno – Impreza Roku. - Jestem zaskoczony, ale rok 2016 skończył się dla nas bardzo udanie. Do tego jest jeszcze statuetka dla naszego zawodnika w kategorii odkrycie roku. Ten rok zaczyna się więc dobrze i niech będzie tak dalej – komentuje na gorąco Dariusz Szarzyński, trener Husarza Gniezno.

- Cieszymy się, że dzisiaj dostrzeżono te nasze sukcesy, bo przede wszystkim zdobyliśmy złoty medal Mistrzostw Polski Rugby 7 i Puchar Polski. Staramy się rozwijać tę dyscyplinę sportu w Gnieźnie, zarażać młodych ludzi i budować zaplecze w postaci drużyny młodzieżowej. To jest o tyle trudniejsze, że my nie mamy okazji zbyt często występować przed własną publicznością, bo to jest tylko dwa razy w roku, a mamy bardzo dobre obiekty w naszym mieście. Jesteśmy dzisiaj bardzo szczęśliwi – przyznaje Jaromir Dziel, prezes GKR Tytan Gniezno.

Nagrodę specjalną za całokształt dokonań na rzecz sportu w Gnieźnie otrzymał Przemysław Urbaniak, 42-letni zawodnik i trener Mieszka Gniezno.

Fot. Jerzy Andrzejewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.