http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Duet trenerski Robert Sytek - Robert Zamiar ponownie poprowadzi Pelikana!

  • Napisane przez (źródło: Pelikan Niechanowo)
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Fot. Pelikan Niechanowo Fot. Pelikan Niechanowo

Przerwa zimowa w rozgrywkach piłkarskich to tylko pozorna bierność klubów, gdyż w tym czasie dzieje się wiele ciekawych ruchów organizacyjnych dokonywanych przez klubowych działaczy. Jednym z takich jest ponowne objęcie posady trenerów Pelikana Niechanowo przez duet trenerów Robert Sytek - Robert Zamiar!


Prowadzący Pelikana w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 trener Ireneusz Furmaniak z powodów osobistych nie mógł kontynuować swojej pracy. W tym miejscu Zarząd oraz zawodnicy pragną podziękować trenerowi Furmaniakowi za włożoną pracę oraz poświęcony czas w trudnym momencie w historii naszego klubu.

Po okresie poszukiwania i rozmów Zarząd Klubu doszedł do porozumienia z doskonale znanymi w niechanowskim środowisku trenerami Robertem Sytkiem i Robertem Zamiarem. Nie trzeba przypominać, że to pod ich wodzą Pelikan uzyskał pierwszy historyczny awans do A-Klasy. Miało to miejsce w sezonie 2010/2011, kiedy to zielono-czarni po 10-letnim „trwaniu” w B-klasie mogli świętować ten pierwszy sukces. Później był rok w A-klasie, można powiedzieć pewnego rodzaju „frycowe”, które zapłacił Pelikan zajmując miejsce w środku tabeli. Jednak już w trzecim roku pobytu trenerów Sytka i Zamiara na Plantach, Pelikan z dużą przewagą wygrał zmagania A-klasowe i uzyskał promocję do klasy okręgowej. Wtedy po kilku kolejkach na tym szczeblu Panowie Sytek i Zamiar rozstali się z klubem z Niechanowa. Jak pisze historia nie na długo... Teraz niejako pojawiają się w punkcie wyjścia....

Lecz jak ogólnie wiadomo sytuacja w tabeli klubu z „różanej gminy” nie jest wesoła. Ostatnie miejsce ze zdobytym 1 punktem po rundzie jesiennej nie może być dobrą pozycją wyjściową, Ale kto by nie miał się podjąć tak okropnie trudnego wyzwania, jak nie Ci ludzie, którzy pchnęli tą pierwszą kostkę domina lawinowo prowadzącą nasz Klub do ostatnich, wielkich sukcesów.... Trenerom życzymy więc powodzenia, ponownie witając ich na pokładzie!

Kolejnym krokiem działaczy klubowych jak i trenerów jest dokonanie pewnych wzmocnień personalnych drużyny, aby z powodzeniem mogła rywalizować na wiosnę w rozgrywkach klasy okręgowej. Co się wydarzy czas pokaże.

Pelikan zajęcia wznowi w sobotę, 14 stycznia w hali sportowej przy ZSP w Niechanowie. Godzina podana zostanie w terminie późniejszym.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.