http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dziewczęta z SP Łubowo złotymi medalistkami Mistrzostw Wielkopolski w unihokeju!

  • Napisane przez Rafał Frąckowiak
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Dziewczęta z SP Łubowo złotymi medalistkami Mistrzostw Wielkopolski w unihokeju!

W hali sportowej „Zbąszynianka” w Zbąszyniu w dniach 15-16 grudnia odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Unihokeju dziewcząt szkół podstawowych w ramach XVIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W finałach wzięło udział osiem najlepszych zespołów – mistrzów poszczególnych rejonów.


W tym gronie znalazły się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Łubowie, które po zwycięstwie w Mistrzostwach Powiatu Gnieźnieńskiego i zwycięstwie w Finale Rejonu Poznań Teren Wschód uzyskały awans do Finału Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego.

Wyniki spotkań grupy A: SP Gułtowy – SP Drawsko 5:0, SP 19 Poznań – SP Gorzyce Wielkie 0:1, SP Gułtowy – SP Gorzyce Wielkie 1:5, SP 19 Poznań – SP Drawsko 0:1, SP Gułtowy- SP 19 Poznań 1:0, SP Gorzyce Wielkie – SP Drawsko 2:0

Dziewczęta z Łubowa za przeciwników grupowych miały SP Konin, SP Zbąszyń, SP nr 5 Gostyń. Wyniki spotkań grupy B: SP Zbąszyń – SP 5 Gostyń 2:0, SP Konin – SP Łubowo 0:0, SP Zbąszyń – SP Łubowo 0:1, SP Konin – SP 5 Gostyń 3:1, SP Zbąszyń – SP Konin 1:0, SP Łubowo – SP 5 Gostyń 3:0. Dwa wygrane spotkania oraz jeden remis pozwoliły awansować dziewczętom z Łubowa z I miejsca w grupie.

Do półfinałów awansowały: SP Gorzyce Wielkie, SP Gułtowy, SP Łubowo, SP Zbąszyń
Półfinały: SP Łubowo – SP Gułtowy 3:1m, SP Gorzyce Wielkie – SP Zbąszyń 0:1.

W meczu o trzecie miejsce SP Gorzyce Wielkie pokonało SP Gułtowy 4:1. W meczu o pierwsze miejsce SP Łubowo zwyciężyło z SP Zbąszyń 2:0 zapewniając sobie tytuł Mistrza Wielkopolski w unihokeju dziewcząt szkół podstawowych.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale oraz grawertony z rąk prezesa SZS Wielkopolska Zdzisława Urbańczyka. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Łubowie będą reprezentować województwo wielkopolskie na Ogólnopolskim Festiwalu Unihokeja o „Puchar Bałtyku”, który corocznie odbywa się w Elblągu.

Warto dodać, że jest to najwyższe osiągnięcie w historii sportu szkolnego w gminie Łubowo w grach zespołowych. Reprezentacja dziewcząt SP w Łubowie wystąpiła w składzie: Lucyna Rajczyk, Kinga Kruszlewska, Katarzyna Olejniczak, Weronika Łaś, Marta Nowaczyk, Julia Hartwich, Dagmara Buczkowska, Martyna Kołodziejczuk, Malwina Walasiak, Wiktoria Sobecka, Roksana Kokocha. Opiekunem dziewcząt jest Andrzej Szablewski nauczyciel wychowania fizycznego SP w Łubowie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.