http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Mirosław Jabłoński wraca do Startu Gniezno

  • Napisane przez Wojciech Orłowski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Mirosław Jabłoński wraca do Startu Gniezno

Ta informacja z pewnością  bardzo ucieszy fanów czarnego sportu w Pierwszej Stolicy Polski. Po blisko pięcioletniej przerwie do Gniezna powraca Mirosław Jabłoński, z którym nadzieje na przyszłość wiąże wielu kibiców Startu. Ponadto nowy klub żużlowy pochwalił się innymi podpisanymi umowami z polskimi zawodnikami.


W podanym komunikacie ogłoszono, że GTM Start Gniezno w kończącym się okienku transferowym ma już podpisane cztery umowy z krajowymi zawodnikami. - Podpisane umowy są zgodne ze złożonymi przez nas wcześniej deklaracjami – mówi Rafael Wojciechowski, menadżer  sportowy GTM Start Gniezno. - Zakładaliśmy budowę składu w oparciu o wychowanków i tak też się właśnie dzieje. Dziś możemy zdradzić, że osiągnęliśmy porozumienie z braćmi Jabłońskimi oraz Kevinem i Patrykiem Fajferami. Cała czwórka, to osoby mocno związane z naszym miastem. Wszyscy swoje kariery zaczynali właśnie tutaj – dodaje R. Wojciechowski.

Nie ulega wątpliwości, że najmocniejszym ogniwem wśród wspomnianej czwórki wydaje się być Mirosław Jabłoński, który w 2016 roku w rozgrywkach Nice PLŻ uzyskał przyzwoitą średnią biegową 2,0 w barwach KSM Krosno. - To jest bardzo dobry ruch transferowy. Mirek jest zawodnikiem z niemałymi perspektywami. Teraz powinien stać się liderem swojego macierzystego klubu i pewnym takim wzorem do naśladowania dla młodszych zawodników – uważa pan Maciej, jeden z zapytanych o ten wybór kibiców. Dobrze o żużlowcu wypowiada się zresztą większość sympatyków czarnego sportu w Gnieźnie. - Sympatyczny, waleczny i zdolny. Dobrze, że wraca do Gniezna. Mirek, brawo ty – żartobliwie uzupełnia inny.

Mirosław Jabłoński na żużlu ściga się od 2001 roku, kiedy zdobył licencję i zadebiutował w ligowych rozgrywkach. Wychowanek klubu z ul. Wrzesińskiej w lutym przyszłego roku skończy 32 lata. Do tej pory startował w pięciu klubach: Start Gniezno (2001-2003), Wybrzeże Gdańsk (2004-2005), Start Gniezno (2006-2011), Włókniarz Częstochowa (2012-2014), Stal Rzeszów (2015) KSM Krosno (2016). Dane statystyczne pokazują, że ma na swoim koncie występy w 140 meczach ligowych Startu Gniezno, podczas których łącznie wywalczył 877 punktów w 612 biegach, a to daje średnią biegopunktową 1,433.

Ważny kontrakt z klubem mieszczącym się przy ul. Wrzesińskiej w Gnieźnie ma także 18-letni Kevin Fajfer (syn Adama Fajfera), który w zakończonym sezonie uzyskał licencję żużlową. Po rocznym rozbracie plastron Startu Gniezno założy także 19-letni Patryk Fajfer (syn Tomasza Fajfera), który w tym sezonie ścigał się w barwach GKM-u Grudziądz. Formację seniorską uzupełni 39-letni Krzysztof Jabłoński, który współpracuje z nowym klubem już od kilku miesięcy jako trener szkółki żużlowej.

Okienko transferowe zakończone zostanie w najbliższy poniedziałek i wtedy poznamy pozostałe nazwiska nowych zawodników Startu Gniezno. Raczej nie będzie to Adrian Gomólski, który ma pozostać w Kolejarzu Rawicz. Znaki zapytania są jeszcze przy nazwisku Adriana Gały, którego nie ma w podanym zestawieniu. W najbliższym czasie powinniśmy dowiedzieć się jeszcze o zakontraktowaniu do Gniezna dwójki zawodników zagranicznych: Eduarda Krcmara z Czech (20 lat) i Thomasa Jorgensena z Danii (24 lata).

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.